Dyskusja:Światło widzialne

W tym artykule zagłębimy się w temat Dyskusja:Światło widzialne, analizując jego różne aspekty i konsekwencje w dzisiejszym społeczeństwie. Dyskusja:Światło widzialne jest w ostatnim czasie przedmiotem debaty i kontrowersji, wzbudzając zainteresowanie badaczy, naukowców i obywateli. W kolejnych wierszach będziemy badać jego pochodzenie, ewolucję i wpływ w różnych obszarach, a także możliwe implikacje, jakie ma to na przyszłość. Od swoich początków do dnia dzisiejszego Dyskusja:Światło widzialne odegrał fundamentalną rolę w kształtowaniu znanego nam świata i ważne jest, aby zrozumieć jego zakres i konsekwencje, aby odpowiednio się nim zająć.

Chyba hasło światło i światło widzialne można złaczyć. Albo trzymać "swiatło widzialne" jako termin naukowy, podczas gdy "swiatło" może zawierać także aspekty kulturowe? Dla pocieszenia - w angielskiej wikipedia też są dwa hasła na ten sam temat CumulusHumilis 05:40, 2 maj 2006 (CEST)

Zdecydowanie NIE. Właśnie po to są dwa artykuły, by wyraźnie rozróżniać te pojęcia. Można najwyżej stworzyć artykuł o świetle w kulturze. Beno @ 09:38, 2 maj 2006 (CEST)

OKCumulusHumilis 09:53, 2 maj 2006 (CEST)


Kwestia światopoglądowa

Może warto usunąć słowo innych z drugiego zdania artykułu?

W referatach w gimnazjum pojawia się "dla człowieka... dla innych zwierząt", gdy uczniowie korzystają z tego artykułu. Razi mnie określenie ludzi jako należących do zwierząt. Może warto usunąć słowo innych z drugiego zdania artykułu? Marcin Szubierajski

człowiek jest zwierzęciem, nie jest zadaniem Wikipedii dbanie o światopogląd, czy pomoc gimnazjalistom, a przedstawianie faktów. maikking dyskusja 12:39, 15 maj 2009 (CEST)

Nieprawdą jest że 1 mm wody oceanicznej absorbuje bliską podczerwień.

Proszę spojrzeć na wykres obok tekstu a wszystko wyjaśni się. StoK (dyskusja) 22:50, 21 paź 2009 (CEST)

Dioda pilota od TV jest widoczna w kamerze bez znaczącego zmniejszenia jasności, nawet gdy pośrodku ustawimy akwarium wypełnione wodą morską. Nie wiem skąd się wziąl ten 1mm

Jest niewidoczna dla ludzkiego oka, a widoczna dla matrycy CCD kamery. Dioda 950 nm nie świeci światłem widzialnym.

Jest to kwestia niesprecyzowanego do końca pojęcia bliskiej podczerwieni. Wg różnych źródeł rozciąga się ona do 1400 a nawet 5000 nm. Wobec tego owe 950 nm to. można powiedzieć, ultrabliska podczerwień. Dlatego właściwościami niezbyt różni się od światła widzialnego --zu. Mpfiz (dyskusja) 14:19, 7 lis 2009 (CET)