Dzikie dzieci

W tym artykule poruszony zostanie temat Dzikie dzieci, który w ostatnich latach zyskał duże znaczenie ze względu na jego wpływ na różne aspekty społeczeństwa. Od Dzikie dzieci jest przedmiotem studiów i badań, które mają na celu zrozumienie między innymi jego wpływu na ludzkie zachowanie, jego wpływ na gospodarkę, jego znaczenie w historii. Poprzez szczegółową analizę zostaną zbadane różne aspekty Dzikie dzieci, podkreślając jego znaczenie i implikacje w różnych obszarach. Dlatego tak ważne jest zgłębienie wiedzy o Dzikie dzieci, aby zrozumieć jego prawdziwy zakres i to, jak może bezpośrednio lub pośrednio wpłynąć na nasze życie.

Dzikie dzieci, wilcze dziecidzieci egzystujące w społecznej izolacji, wychowywane przez zwierzęta lub posiadające jedynie pośredni kontakt z ludźmi (np. dzieci trzymane w niewoli i nie kontaktujące się z innymi ludźmi). Literackim przykładem dzieci wilczych są Romulus i Remus lub Mowgli.

Jednymi z najsłynniejszych dzikich dzieci są Victor i Genie. Prawdopodobnym przypadkiem dzikiego dziecka jest również tajemniczy Kaspar Hauser.

Dzikie dzieci często mają problemy z opanowaniem ludzkiej mowy.

Istnieje hipoteza stworzona przez Erica Lenneberga, że ludzkie dziecko przechodzi w swym rozwoju okres, kiedy zdolne jest przyswoić sobie język z niezwykłą łatwością. Ten optymalny okres kończy się jednak z wejściem w wiek dojrzewania i człowiek, który swej szansy opanowania mowy nie wykorzystał przed mniej więcej dwunastym rokiem życia, traci ją bezpowrotnie[1].

Przypisy

  1. Krzysztof Szymborski: Dzikie słówka. polityka.pl, 2002-05-04. . (pol.).