Echo Moskwy

W dzisiejszym świecie Echo Moskwy to temat, który przyciągnął uwagę wielu osób. Od ekspertów w tej dziedzinie po tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej na ten temat, nie można niedoceniać znaczenia Echo Moskwy. Wraz z rozwojem technologii i sieci społecznościowych Echo Moskwy przejął istotną rolę w naszym społeczeństwie. W tym artykule dokładnie zbadamy Echo Moskwy i jego wpływ na różne aspekty codziennego życia. Od jego początków po implikacje, jakie ma we współczesnym świecie, Echo Moskwy jest tematem zasługującym na analizę i dyskusję.

Echo Moskwy
Ilustracja
Państwo

 Rosja

Siedziba

Nowy Arbat 11, Moskwa, 119019

Język

rosyjski

Data założenia

1990

Inne nazwy

Radio-M

Właściciel

Gazprom-Media

Prezes

Jurij Fedutinow

Redaktor naczelny

Aleksiej Wieniediktow

Częstotliwości
w miastach

91,2 FM Moskwa

Strona internetowa

Echo Moskwy (ros. Эхо Москвы) – rosyjska rozgłośnia radiowa z siedzibą w Moskwie. Założone w 1990 roku całodobowe radio ma profil informacyjno-publicystyczny.

Echo Moskwy otrzymało licencję z numerem jeden i zostało pierwszym niepaństwowym radiem w ZSRR. 9 sierpnia 1990 roku zakończył się proces rejestracji. Pierwszy przekaz radiowy został nadany 22 sierpnia 1990 roku w Moskwie pod nazwą Radio-M.

Rozgłośnia zyskała dużą popularność w czasie tzw. puczu moskiewskiego w 1991 roku. Echo było jedną z niewielu stacji radiowych, które wystąpiły przeciw puczystom.

Większość programów jest tworzona na podstawie pytań nadesłanych przez słuchaczy.

Rozgłośnia została zablokowana w Rosji 2 marca 2022 r. przez Prokuraturę Generalną. Prokuratura uznała, że publikowane na temat inwazji Rosji na Ukrainę treści zawierają nawoływania do ekstremizmu, przemocy wobec obywateli Federacji Rosyjskiej, masowych naruszeń porządku publicznego i próby obalenia systemu konstytucyjnego. W odpowiedzi redaktor naczelny stwierdził, że zarzuty nie są poparte żadnymi przykładami, żadnymi dowodami, są bezpodstawne i obraźliwe dla dziennikarzy i obywateli Rosji[1].

Przypisy

Linki zewnętrzne