Edmund Karwański

W dzisiejszym świecie Edmund Karwański zyskał duże znaczenie w różnych obszarach społeczeństwa. Niezależnie od tego, czy ze względu na wpływ na kulturę popularną, znaczenie w nauce czy wpływ na historię, Edmund Karwański stał się tematem ogólnego zainteresowania ludzi w każdym wieku i o każdym zawodzie. W tym artykule zbadamy różne aspekty związane z Edmund Karwański, analizując jego wpływ na dzisiejsze społeczeństwo i jego znaczenie w czasie. Od swoich początków do dzisiejszej ewolucji Edmund Karwański był przedmiotem badań i debat, będąc tematem, który budzi wielkie zainteresowanie i ciekawość tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej na ten temat.

Edmund Karwański
Data i miejsce urodzenia

20 lutego 1929
Warszawa

Data śmierci

20 kwietnia 2023

Zawód

aktor

Lata aktywności

1951–2015

Odznaczenia
Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski Srebrny Krzyż Zasługi Odznaka 1000-lecia Państwa Polskiego Brązowy Medal „Za zasługi dla obronności kraju” Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”
Odznaka honorowa „Za Zasługi dla Warszawy” (złota)

Edmund Karwański (ur. 20 lutego 1929 w Warszawie, zm. 20 kwietnia 2023) – polski aktor teatralny i filmowy.

Życiorys

W 1952 roku ukończył studia na PWST w Warszawie. Nieco wcześniej, 29 grudnia 1951, miał miejsce jego debiut teatralny[1]. Występował w następujących teatrach:

W latach 1986–2010 był dyrektorem Teatru Kwadrat.

Zmarł 20 kwietnia 2023. Pochowany w grobie rodzinnym na cmentarzu w Rawie Mazowieckiej[2][3].

Filmografia

Teatr Telewizji

Wystąpił w kilkunastu sztukach Teatru Telewizji. Zagrał m.in. rolę Napiwkowskiego w spektaklu „Romans Pani Majstrowej” (1958).

Nagrody i odznaczenia

Przypisy

Linki zewnętrzne