Edward Żur

W tym artykule zbadamy fascynujący świat Edward Żur i wszystko, co obejmuje ta koncepcja. Od jego pochodzenia po wpływ na dzisiejsze społeczeństwo, poprzez jego liczne interpretacje i zastosowania w różnych obszarach, zagłębimy się w ten ekscytujący temat, który przykuł uwagę tak wielu ludzi na całym świecie. Dzięki szczegółowej analizie i dokładnym badaniom odkryjemy różne aspekty Edward Żur i to, jak ewoluował na przestrzeni czasu. Nie ma znaczenia, czy jesteś ekspertem w tej dziedzinie, czy po prostu chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, ten artykuł przedstawi Ci kompletną i wzbogacającą wizję Edward Żur. Przygotuj się na zanurzenie się w tym ekscytującym wszechświecie!

Edward Żur
Data i miejsce urodzenia

1 września 1923
Wolbrom

Data śmierci

10 stycznia 1999

Przewodniczący prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Zawierciu
Okres

od 1956
do 1956

Przynależność polityczna

Polska Zjednoczona Partia Robotnicza

Poprzednik

Stanisław Kleszcz

Następca

Jan Zełyk

Edward Żur (ur. 1 września 1923 w Wolbromiu, zm. 10 stycznia 1999) – polski hutnik i polityk komunistyczny, przewodniczący prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Zawierciu w 1956 roku.

Biografia

Syn Franciszka. Ukończył szkołę powszechną przed 1939 rokiem. W trakcie II wojny światowej przebywał na robotach przymusowych w III Rzeszy. Po zakończeniu wojny wrócił do Wolbromia, a następnie podjął pracę w Gdyni jako palacz kotłowy. W 1947 roku przeprowadził się do Sosnowca i rozpoczął pracę jako drugi wytapiacz w Sosnowieckiej Odlewni Staliwa. Wstąpił wówczas także do Polskiej Partii Robotniczej, a w 1948 roku wraz z nią do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Od sierpnia 1951 do maja 1952 był słuchaczem Wojewódzkiej Szkoły Partyjnej w Katowicach. W 1952 roku rozpoczął pracę w Hucie Zawiercie, ponadto w Komitecie Miejskim PZPR w Sosnowcu instruktorem Wydziału Propagandy i referentem Wydziału Ekonomicznego. W następnym roku przeszedł na funkcję I sekretarza Komitetu Zakładowego partii w Hucie Zawiercie, będąc nim do 1956 roku, w którym pełnił funkcję przewodniczącego prezydium Miejskiej Rady Narodowej.

Pochowany wraz z żoną Franciszką na cmentarzu parafii św. Barbary w Sosnowcu[1].

Przypisy

Bibliografia