Obecnie Edward Steinhagen to temat, który zyskał duże znaczenie w społeczeństwie. Niezależnie od tego, czy chodzi o wpływ na gospodarkę, wpływ na kulturę popularną, czy też rolę w historii, Edward Steinhagen przykuwa uwagę ludzi w każdym wieku i o każdym pochodzeniu. Od momentu pojawienia się Edward Steinhagen był przedmiotem debat i analiz, a sprzeczne opinie dały początek żarliwym dyskusjom. W tym artykule zbadamy różne aspekty Edward Steinhagen i jego wpływ na różne obszary codziennego życia. Poprzez głęboką analizę i szczegółowe badania będziemy starali się lepiej zrozumieć znaczenie Edward Steinhagen i tego, jak ukształtował on świat, który znamy dzisiaj.
Edward Steinhagen (ur. 1938) – długoletni współpracownik programu III Polskiego Radia (12 grudnia 1965 – 17 kwietnia 2002). Autor kilku tysięcy jednorazowych i cyklicznych audycji dotyczących jazzu tradycyjnego i swingu sprzed okresu be-bopu (czyli sprzed okresu 1946–1949). Z wykształcenia mgr historii.
Pierwsza audycja Edwarda Steinhagena, "Z nieznanych nagrań Benny Goodmana" nadana została w „Trójce” 12 grudnia 1965 r. Kolejne audycje prowadzone przez Steinhagena to m.in.:
Ostatnia audycja Edwarda Steinhagena, „Dwa kwadranse dawnego jazzu”, ukazała się na antenie „Trójki” w 2002 r.
Od 1 listopada 1971 do 31 lipca 1972 był pracownikiem Komitetu ds. Radia i TV „Polskie Radio i Telewizja” na stanowisku zastępcy kierownika Redakcji Audycji Muzycznych Naczelnej Redakcji Programu III Polskiego Radia, a w okresie od 1 kwietnia 1962 do 31 marca 2000 był dziennikarzem „Życia Warszawy”.