Ewa Lewicka-Łęgowska

W tym artykule szczegółowo zbadamy Ewa Lewicka-Łęgowska, temat, który przykuł uwagę naukowców, badaczy i ekspertów z różnych dziedzin. Na przestrzeni dziejów Ewa Lewicka-Łęgowska odgrywał znaczącą rolę w społeczeństwie, wpływając na trendy, zmiany kulturowe i aspekty ekonomiczne. Poprzez dogłębną analizę zbadamy różne aspekty Ewa Lewicka-Łęgowska, od jego wpływu na życie codzienne po globalne implikacje. Mamy nadzieję, że dzięki tej eksploracji zapewnimy pełny i zaktualizowany pogląd na Ewa Lewicka-Łęgowska, otwierając drzwi do lepszego zrozumienia i dyskusji wokół tego tematu istotnego dla ludzkości.

Ewa Lewicka-Łęgowska
Data i miejsce urodzenia

22 sierpnia 1952
Poznań

Data śmierci

29 lipca 2008

Posłanka II kadencji Sejmu
Okres

od 19 września 1993
do 20 października 1997

Przynależność polityczna

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Odznaczenia
Srebrny Krzyż Zasługi

Ewa Lewicka-Łęgowska (ur. 22 sierpnia 1952 w Poznaniu, zm. 29 lipca 2008[1]) – polska polityk, posłanka na Sejm II kadencji.

Życiorys

Córka Czesława[2]. Posiadała wykształcenie średnie ogólne, ukończyła liceum ogólnokształcące w Poznaniu w 1971. Była zatrudniona jako pracownik administracyjny. Działała w Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej. W wyborach parlamentarnych w 1993 uzyskała mandat posła na Sejm II kadencji z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej z okręgu poznańskiego. Zasiadała m.in. w Komisji Polityki Społecznej oraz Komisji Transportu, Łączności, Handlu i Usług. W kolejnych wyborach nie ubiegała się o reelekcję, rezygnując z aktywności politycznej.

W 1997 odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi[2].

Pochowana na cmentarzu Miłostowo w Poznaniu[1].

Przypisy

Bibliografia