Feliks Kierski

Świat Feliks Kierski zawsze cieszył się dużym i zróżnicowanym zainteresowaniem. Niezależnie od tego, czy mówimy o życiu danej osoby, aktualnym temacie czy wydarzeniu historycznym, Feliks Kierski przez lata pobudzał wyobraźnię wielu ludzi. W tym artykule szczegółowo zbadamy Feliks Kierski i zbadamy jego wpływ, znaczenie oraz wpływ na różne aspekty społeczeństwa. Od swojego powstania do dzisiejszej ewolucji, Feliks Kierski pozostawił niezatarty ślad na świecie i konieczne jest zrozumienie jego znaczenia, aby docenić jego znaczenie w naszym codziennym życiu.

Feliks Kierski (ur. 1884, zm. 3 listopada 1926 w Vence pod Niceą) – polski filozof, psycholog, nauczyciel, tłumacz, encyklopedysta[1].

Dzieła

Był współpracownikiem wielu polskich gazet i pism, w których publikował artykuły na tematy literatury, filozofii i kultury. Redagował dziennik "Echo Polskie" wydawane w Moskwie. Był także encyklopedystą, redaktorem dwutomowej "Podręcznej encyklopedii pedagogicznej" wydanej we Lwowie w 1923 roku[2][1]. Opublikował:

Przypisy

Bibliografia

  • Praca zbiorowa, Przegląd Filozoficzny, "Nekrologia. Ś.p. Feliks Kierski", Tomy 29-32, Warszawa: Polskie Towarzystwo Filozoficzne, 1926, s. 261-262.
  • Feliks Kierski: Podręczna encyklopedia pedagogiczna. Lwów: Książnica Polska, 1923.
  • Imannuel Kant: Krytyka praktycznego rozumu. Lwów: Polskie Towarzystwo Filozoficzne, 1911.

Linki zewnętrzne