Flip i Flap w Legii Cudzoziemskiej

W dzisiejszym świecie Flip i Flap w Legii Cudzoziemskiej to temat, który wzbudza zainteresowanie i debatę w różnych obszarach. Od polityki po technologię, Flip i Flap w Legii Cudzoziemskiej przykuł uwagę milionów ludzi na całym świecie, wywołując żarliwe dyskusje i sprzeczne opinie. Niezależnie od tego, czy ze względu na wpływ na społeczeństwo, znaczenie historyczne czy wpływ na codzienne życie ludzi, Flip i Flap w Legii Cudzoziemskiej stał się głównym tematem bieżących rozmów. W tym artykule zbadamy różne aspekty związane z Flip i Flap w Legii Cudzoziemskiej, od jego początków po możliwe konsekwencje, w celu przedstawienia szerokiej i pełnej wizji tego zjawiska, które tak nas intryguje.

Flip i Flap w Legii Cudzoziemskiej
The Flying Deuces
Ilustracja
Gatunek

komedia

Data premiery

20 października 1939

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Język

angielski

Czas trwania

69 min

Reżyseria

A. Edward Sutherland

Scenariusz

Harry Langdon
Charley Rogers
Ralph Spence
Fred Schiller

Główne role

Oliver Hardy
Stan Laurel

Muzyka

John Leipold
Leo Shuken

Zdjęcia

Art Lloyd

Scenografia

Boris Leven

Montaż

Jack Dennis

Wytwórnia

Boris Morros Productions

Dystrybucja

RKO Radio Pictures

Flip i Flap w Legii Cudzoziemskiej (ang. The Flying Deuces) – amerykański film komediowy z 1939. W rolach głównych wystąpili Flip i Flap, czyli Oliver Hardy i Stan Laurel – popularny duet aktorski tego okresu.

Fabuła

Flip i Flap to dwóch Amerykanów przebywających w interesach na terenie Francji. Flap zakochuje się w pięknej Francuzce Georgette. Niestety ukochana odrzuca jego uczucie. Zdesperowany postanawia odebrać sobie życie. Usiłuje namówić swojego przyjaciela Stana, by zachował się jak prawdziwy kolega i popełnił samobójstwo wraz z nim. Po drodze jednak spotykają oficera Legii Cudzoziemskiej i za jego namową postanawiają zaciągnąć się do tej formacji, jednak niezadowoleni z warunków panujących w Legii decydują się zdezerterować.

Obsada

Linki zewnętrzne