Fuscopostia

W dzisiejszym artykule szczegółowo omówimy Fuscopostia, temat, który przykuł uwagę milionów ludzi na całym świecie. Fuscopostia to temat, który wywołał wielką debatę w różnych obszarach i wzbudził duże zainteresowanie w społeczeństwie. W tym artykule przeanalizujemy różne aspekty związane z Fuscopostia, od jego początków po dzisiejszy wpływ. Zbadamy jego różne wymiary, jego dzisiejsze znaczenie i konsekwencje, jakie ma dla różnych sektorów. Dodatkowo zbadamy opinie ekspertów w temacie, a także doświadczenia osób, których Fuscopostia bezpośrednio dotknął. Bez wątpienia jest to fascynujący temat, który zasługuje na głębsze zgłębienie. Dołącz do nas w tej fascynującej podróży odkrywczej na temat Fuscopostia!

Rdzawoporek
Ilustracja
Rdzawoporek kruchy
Systematyka
Domena

eukarionty

Królestwo

grzyby

Typ

podstawczaki

Klasa

pieczarniaki

Rząd

żagwiowce

Rodzina

incertae sedis

Rodzaj

rdzawoporek

Nazwa systematyczna
Fuscopostia B.K. Cui, L.L. Shen & Y.C. Dai
Persoonia 42: 118 (2018)
Typ nomenklatoryczny

Fuscopostia fragilis (Fr.) B.K. Cui, L.L. Shen & Y.C. Dai 2018

Fuscopostia B.K. Cui, L.L. Shen & Y.C. Dai (rdzawoporek) – rodzaj grzybów z rzędu żagwiowców (Polyporales)[1]. W Polsce występuje jeden gatunek przez W. Wojewodę wymieniony w rodzaju Oligoporus[2].

Systematyka i nazewnictwo

Pozycja w klasyfikacji według Index Fungorum: Incertae sedis, Polyporales, Incertae sedis, Agaricomycetes, Agaricomycotina, Basidiomycota, Fungi[1].

Polska nazwa na podstawie rekomendacji Komisji ds. Polskiego Nazewnictwa Grzybów przy Polskim Towarzystwie Mykologicznym[3].

Gatunki:

Wykaz gatunków i nazwy naukowe na podstawie Index Fungorum[4]. Polska nazwa na podstawie rekomendacji Komisji ds. Polskiego Nazewnictwa Grzybów i W. Wojewody[2][3].

Przypisy