Glitch

W dzisiejszym artykule zagłębimy się w temat Glitch, który w ostatnim czasie wzbudził zainteresowanie wielu osób. Glitch to temat, który wywołał debatę, kontrowersje i analizy w różnych obszarach, od polityki po kulturę popularną. W tym artykule będziemy badać różne aspekty związane z Glitch, jego implikacjami dla dzisiejszego społeczeństwa i jego znaczeniem w kontekście globalnym. Ponadto przeanalizujemy różne perspektywy i opinie na temat Glitch, aby zaoferować szerszą i pełniejszą wizję na ten temat. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o Glitch!

Glitch (ang. krótkotrwałe zakłócenie), znany również jako Clicks and Cuts – gatunek muzyki elektronicznej powstały w latach 90. wraz z upowszechnieniem się cyfrowej obróbki dźwięku.

Cechą charakterystyczną tego gatunku jest użycie, zazwyczaj bardzo krótkich, próbek dźwięku oraz efektów wygenerowanych elektronicznie bądź powstałych jako zakłócenie fali dźwiękowej – w miejsce tradycyjnych instrumentów.

Nagrania glitchminimalistyczne, z silnie podkreślonym rytmem. Większość (choć nie wszyscy) kompozytorów tego gatunku tworzy muzykę za pomocą komputerowych programów do obróbki dźwięku. Zazwyczaj utwory tego gatunku nawiązują do muzyki IDM.

Do przedstawicieli nurtu glitch można zaliczyć m.in.: Alva Noto, Andreas Tilliander, Andrew Pekler, Apparat, Autechre, Cryptex, Deadbeat, ediT, Fennesz, Frank Bretschneider, Jan Jelinek, Kid 606, Marcin Ciszek, Mikael Stavöstrand, Múm, Nobody Beats The Drum, Oval, Pan Sonic, PANTyRAID, Pole, Snd, Sutekh, System, Taylor Deupree, Telefon Tel Aviv, Tim Hecker, The Glitch Mob, Vladislav Delay, Tut Tut Child