Gotfryd VII z Louvain

W dzisiejszym świecie Gotfryd VII z Louvain to temat, który zyskuje coraz większe znaczenie w społeczeństwie. Z biegiem czasu znaczenie Gotfryd VII z Louvain stało się ewidentnie kluczowe w różnych obszarach, od poziomu osobistego po profesjonalny. Coraz więcej osób jest zainteresowanych poznaniem Gotfryd VII z Louvain i jego wpływu na ich życie. Dlatego w tym artykule szczegółowo przeanalizujemy wszystko, co jest związane z Gotfryd VII z Louvain, od jego początków po dzisiejsze wpływy. Dodatkowo przeanalizujemy jego rolę w różnych kontekstach i to, jak możemy dostosować się do zmian, jakie prezentuje Gotfryd VII z Louvain. Przygotuj się na podróż odkrywczą na temat Gotfryd VII z Louvain i jego wpływu na nasze społeczeństwo!

Godfryd VII
ilustracja
książę Dolnej Lotaryngii (jako Gotfryd VII)
Okres

od 1139
do 1142

Poprzednik

Walram II

Następca

Gotfryd VIII

landgraf Brabancji (jako Gotfryd II)
Okres

od 1139
do 1142

Poprzednik

Gotfryd I Brodaty

Następca

Gotfryd III

Dane biograficzne
Dynastia

dynastia z Louvain

Data urodzenia

ok. 1105

Data śmierci

1142

Ojciec

Gotfryd VI Brodaty

Matka

Ida z Chiny

Żona

Liutgarda z Sulzbach

Dzieci

Gotfryd VIII z Louvain

Gotfryd VII (II) (ur. ok. 1105 r., zm. w 1142 r.) – książę Dolnej Lotaryngii jako Gotfryd VII i landgraf Brabancji jako Gotfryd II od 1139 r. z dynastii z Louvain.

Życie

Gotfryd był najstarszym synem księcia Dolnej Lotaryngii i landgrafa Brabancji Gotfryda VI Brodatego i jego pierwszej żony Idy, córki hrabiego Chiny Ottona II. W 1139 r. odziedziczył po ojcu Brabancję, ale także dzięki bliskim związkom z królem Niemiec Konradem III utracony wcześniej przez ojca tytuł księcia Dolnej Lotaryngii (po śmierci Walrama II z Limburgii). Co prawda syn Walrama, Henryk II próbował walczyć o utracony tytuł, ale szybko uznał wyższość Gotfryda.

Rodzina

Około 1139 r. Gotfryd poślubił Liutgardę z córką Berengara, hrabiego Sulzbachu, siostrę królowej Niemiec Gertrudy z Sulzbachu. Jedynym ich dzieckiem był następca Gotfryda w Dolnej Lotaryngii i Brabancji, Gotfryd VIII. Po rychłej śmierci Gotfryda Liutgarda ponownie wyszła za mąż, za Hugona z Dagsburga. Gotfryd VIII, mimo iż był dzieckiem, został uznany przez króla Konrada III za dziedzica Gotfryda VII.

Bibliografia