Grzegorz Szczepaniak

Obecnie Grzegorz Szczepaniak stał się tematem ogólnego zainteresowania osób w każdym wieku i o każdym zawodzie. Od młodych studentów po profesjonalistów z różnych branż, Grzegorz Szczepaniak przykuł uwagę tłumów na całym świecie. Dzięki wpływowi wykraczającemu poza granice kulturowe i geograficzne Grzegorz Szczepaniak okazał się istotnym i znaczącym tematem we współczesnym społeczeństwie. W miarę rozwoju dyskusji na temat Grzegorz Szczepaniak ważne jest zbadanie jego różnych aspektów i konsekwencji w różnych dziedzinach nauki i praktyki. W tym artykule zagłębimy się w świat Grzegorz Szczepaniak i zbadamy jego wpływ na życie codzienne, kulturę popularną i rozwój globalny.

Grzegorz Szczepaniak
Data i miejsce urodzenia

14 stycznia 1947
w Piotrkowie Kujawskim

Gatunki

pop, soul, blues

Zawód

wokalista, saksofonista altowy

Aktywność

1963-2000

Wydawnictwo

Polskie Nagrania „Muza”

Grzegorz Szczepaniak (ur. 14 stycznia 1947 w Piotrkowie Kujawskim) – wokalista, saksofonista altowy.

Życiorys

Karierę muzyczną rozpoczął w roku 1963, śpiewając w szczecińskich klubach studenckich. Dwa lata później (1965) zadebiutował na III Szczecińskiej Wiośnie Estradowej. W latach 1966–1969 grał na saksofonie i śpiewał w zespole WAW Sextet w szczecińskim klubie Kontrasty.

Od roku 1969 do 1972 grał na saksofonie altowym w orkiestrze wojskowej w Koszalinie.

Od lutego do czerwca 1972 był wokalistą grupy ABC, z którą nagrał piosenki:

Współpraca z managerem Bolesławem Krasuckim (od września 1972) zaowocowała cyklem koncertów na krajowych estradach, a także występem w sylwestrowym programie telewizyjnym z piosenką Słońca wysokie drzwi z towarzyszeniem Alibabek (był to cover piosenki Mother And Child Reunion Paula Simona z polskim tekstem Bogdana Chorążuka).

Na początku 1973 wyjechał do Szwecji, a w 2013 powrócił do Polski.

Bibliografia