Grzegorz Woźniak (polityk)

W dzisiejszym świecie Grzegorz Woźniak (polityk) to temat budzący duże zainteresowanie i debatę w społeczeństwie. Od wpływu na gospodarkę po wpływ na kulturę popularną, Grzegorz Woźniak (polityk) przykuł uwagę ekspertów i ogółu społeczeństwa. Wraz z postępem technologii i zmianami trendów Grzegorz Woźniak (polityk) stał się gorącym tematem, który nigdy nie przestaje pojawiać się na pierwszych stronach gazet w mediach. W tym artykule zbadamy różne aspekty Grzegorz Woźniak (polityk), jego ewolucję w czasie i jego znaczenie we współczesnym świecie.

Grzegorz Woźniak
Data i miejsce urodzenia

18 grudnia 1968
Garwolin

Zawód, zajęcie

polityk, przedsiębiorca

Stanowisko

poseł na Sejm VII, VIII, IX i X kadencji (od 2011)

Partia

Prawo i Sprawiedliwość

Odznaczenia
Srebrny Krzyż Zasługi

Grzegorz Adam Woźniak (ur. 18 grudnia 1968 w Garwolinie) – polski polityk, przedsiębiorca i samorządowiec. Poseł na Sejm VII, VIII, IX i X kadencji.

Życiorys

W 1992 ukończył studia w Instytucie Krajów Rozwijających się na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego[1]. Kształcił się podyplomowo w Centrum Studiów Latynoamerykańskich UW i w studium prawno-samorządowym Polskiej Akademii Nauk. Przez dwa lata pracował jako nauczyciel geografii w szkole podstawowej. W 1991 zaczął prowadzić własną działalność gospodarczą w ramach rodzinnej firmy budowlanej. Zaangażował się w działalność Ludowych Zespołów Sportowych, został też prezesem Zrzeszenia Handlu i Usług w Garwolinie[2][3].

Działał w Komitetach Obywatelskich „Solidarności” i Zjednoczeniu Chrześcijańsko-Narodowym, później przystąpił do Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach samorządowych w 1998 (z listy AWS)[3], 2006[4] i w 2010[5] był wybierany do rady powiatu garwolińskiego. W latach 2006–2010 sprawował urząd starosty tego powiatu III kadencji[2].

W 2011 kandydował w wyborach parlamentarnych z 10. miejsca na liście komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w okręgu siedleckim. Uzyskał mandat poselski, otrzymując 8550 głosów[6]. W 2015 z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję (dostał 16 516 głosów)[7]. W 2019 został wybrany na kolejną kadencję Sejmu, otrzymując 19 082 głosy[8]. W marcu 2020 zawieszono go w prawach członka partii po złamaniu zaleceń epidemiologicznych dotyczących wirusa SARS-CoV-2[9]. W wyborach w 2023 utrzymał mandat poselski na okres X kadencji, zdobywając 9088 głosów[10].

W marcu 2024 został ponownie zawieszony w prawach członka partii, pozbawiono go też funkcji pełnomocnika powiatowego PiS. Doszło do tego po tym, jak zarzucono mu zgłoszenie do rejestracji w komisji wyborczej innych list w wyborach do rady powiatu niż uprzednio ustalone[11].

Odznaczenia

W 2008 otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi[12].

Życie prywatne

Jest żonaty, ma córkę i syna.

Przypisy

Linki zewnętrzne