Gustav Fischer

W dzisiejszym świecie Gustav Fischer zyskał niespotykane dotąd znaczenie. Niezależnie od tego, czy chodzi o technologię, politykę, rozrywkę czy jakąkolwiek inną dziedzinę, Gustav Fischer stał się stałym tematem rozmów i niewyczerpanym źródłem zainteresowań i debat. Jego wpływ sięga od decyzji, które podejmujemy w życiu codziennym, po wielkie przemiany, których jesteśmy świadkami na całym świecie. W tym artykule szczegółowo zbadamy wszystkie aspekty Gustav Fischer, odkrywając zarówno jego praktyczne implikacje, jak i jego symboliczne znaczenie. Poprzez wyczerpującą analizę postaramy się rzucić światło na różne aspekty, które sprawiają, że Gustav Fischer jest zjawiskiem godnym analizy i badania.

Gustav Fischer
Data i miejsce urodzenia

8 listopada 1915
Meisterschwanden

Data i miejsce śmierci

listopad 1990
Berno

Wzrost

176 cm

Dorobek medalowy
Reprezentacja  Szwajcaria
Igrzyska olimpijskie
srebro Helsinki 1952 jeździectwo
(ujeżdżenie drużynowo)
srebro Rzym 1960 jeździectwo
(ujeżdżenie indywidualnie)
srebro Tokio 1964 jeździectwo
(ujeżdżenie drużynowo)
brąz Melbourne (Sztokholm) 1956 jeździectwo
(ujeżdżenie drużynowo)
brąz Meksyk 1968 jeździectwo
(ujeżdżenie drużynowo)

Gustav Fischer (ur. 8 listopada 1915 w Meisterschwanden, zm. w listopadzie 1990 w Bernie[1]) – szwajcarski jeździec sportowy. Wielokrotny medalista olimpijski.

Największe sukcesy odnosił w dresażu. Brał udział w pięciu igrzyskach (IO 52, IO 56, IO 60, IO 64, IO 68), na czterech zdobywał medale (łącznie pięć). W 1960 został wicemistrzem olimpijskim w konkursie indywidualnym, po pozostałe medale – dwa srebrne i dwa brązowe – sięgnął w drużynie. Na igrzyskach startował na koniach Soliman, Vasello i Wald. W drużynie był medalistą mistrzostw świata (srebro w 1966) i Europy (srebro w 1965).

Przypisy