Gutach (Schwarzwaldbahn)

W dzisiejszym świecie Gutach (Schwarzwaldbahn) stał się powracającym tematem zainteresowania i debaty. Od momentu pojawienia się Gutach (Schwarzwaldbahn) przyciąga uwagę zarówno ekspertów, jak i fanów, generując szeroki wachlarz opinii i perspektyw. Na przestrzeni historii Gutach (Schwarzwaldbahn) odgrywał zasadniczą rolę w różnych obszarach, wpływając na aspekty społeczne, kulturowe, polityczne i ekonomiczne. W tym artykule szczegółowo zbadamy wpływ i znaczenie Gutach (Schwarzwaldbahn), analizując jego różne aspekty i odkrywając jego implikacje dla naszego współczesnego społeczeństwa.

Gutach (Schwarzwaldbahn)
gmina
ilustracja
Herb
Herb
Państwo

 Niemcy

Kraj związkowy

 Badenia-Wirtembergia

Rejencja

Fryburg

Powiat

Ortenau

Związek regionalny

Südlicher Oberrhein

Wspólnota

Wspólnota administracyjna Hausach

Kod statystyczny

08 3 17 039

Powierzchnia

31,74 km²

Wysokość

294 m n.p.m.

Populacja (31 grudnia 2010)
• liczba ludności


2178

• gęstość

69 os./km²

Numer kierunkowy

07831, 07833

Kod pocztowy

77793

Tablice rejestracyjne

OG, BH, KEL, LR, WOL

Adres urzędu:
Hauptstraße 38
77793 Gutach (Schwarzwaldbahn)
Położenie na mapie powiatu
Położenie na mapie
48°15′N 8°13′E/48,250000 8,216667
Strona internetowa

Gutach (Schwarzwaldbahn) – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Fryburg, w regionie Südlicher Oberrhein, w powiecie Ortenau, wchodzi w skład wspólnoty administracyjnej Hausach. Leży w Schwarzwaldzie, nad rzeką Gutach, ok. 33 km na południowy wschód od Offenburga, przy drodze krajowej B33.

Tutaj zamieszkał w 1889 malarz i ilustrator Wilhelm Hasemann (urodzony w Mühlberg nad Łabą), którego twórczość przedstawiała lokalne motywy architektoniczne, pejzażowe a przede wszystkim mieszkańców w tradycyjnych strojach i już za jego życia przyczyła się do upowszechnienia się sielskiego obrazu Schwarzwaldu[1]. W jednym ze starych reprezentacyjnych budynków w centrum Gutach mieści się muzeum poświęcone Wilhelmowi Hasemannowi i innym malarzom (m.in. Carl Liebich), którzy wraz z Hasemannem tworzyli tu kolonię artystyczną[2].

Współpraca

Miejscowości partnerskie[3]:

Zobacz też

Fotografia z 1898 kobiety w stroju regionalnym z Gutach, w tle kościół św. Piotra

Przypisy