W dzisiejszym świecie Haitańska Partia „Łysa Głowa” stał się kwestią o ogromnym znaczeniu i znaczeniu w społeczeństwie. Jego wpływ rozszerzył się na wszystkie aspekty życia, od polityki po kulturę, technologię i ekonomię. Z biegiem czasu Haitańska Partia „Łysa Głowa” ewoluował i nabrał nowego wymiaru, budząc zainteresowanie i niepokój profesjonalistów, ekspertów i ogółu obywateli. W tym artykule szczegółowo zbadamy wpływ Haitańska Partia „Łysa Głowa” i przeanalizujemy jego wpływ na różne obszary naszego codziennego życia.
Haitańska Partia „Łysa Głowa” (fr. Parti Haïtien Tèt Kale, hait. Pati Ayisyen Tèt Kale, skrót. PHTK) – haitańska partia polityczna o profilu liberalno-centroprawicowym[1]. Utworzono ją 16 sierpnia 2012 roku[2]. Jej znanymi członkami byli m.in. minister sprawiedliwości Me Jean Renel Sanon, Anne Valérie Thimothé Milford czy prezydent Jovenel Moïse. Z partią związany był również prezydent Haiti Michel Martelly[1]. Po wyborach parlamentarnych w 2015 roku część jej członków dostała się do parlamentu[3].
W październiku 2015 roku jej kandydat, Jovenel Moïse, wygrał wybory prezydenckie w pierwszej turze. Wynik unieważniono po protestach i zarzutach fałszerstwa. Ponownie zwyciężył w wyborach prezydenckich w listopadzie 2016 uzyskując w pierwszej turze 55,6% głosów. Frekwencja w tych wyborach wyniosła ok. 20%. Moïse był kontrowersyjnym politykiem, zarzucano mu korupcję i pranie brudnych pieniędzy[4].