Hasło Łódzkie

W dzisiejszym artykule zajmiemy się tematem Hasło Łódzkie, tematem, który w ostatnich latach przykuł uwagę wielu osób. Hasło Łódzkie wywołał duże zainteresowanie zarówno w społeczności akademickiej, jak i na polu zawodowym, ze względu na jego znaczenie w dzisiejszym świecie. W tym artykule omówimy różne perspektywy i podejścia związane z Hasło Łódzkie, aby zapewnić pełny i zaktualizowany pogląd na ten temat. Od jego powstania po możliwe przyszłe implikacje, przeanalizujemy różne aspekty, aby w pełni zrozumieć znaczenie i wpływ Hasło Łódzkie na współczesne społeczeństwo.

Hasło Łódzkie
Ilustracja
Strona tytułowa gazety z 18 grudnia 1930 r.
Częstotliwość

dziennik

Państwo

 Polska

Wydawca

Wydawnictwo Towarzystwa Rzemieślniczego Resursa w Łodzi

Tematyka

informacyjna

Pierwszy numer

1927

Ostatni numer

1931

Redaktor naczelny

Stanisław Targowski

Format

20

Liczba stron

pn.-sb. - 8
nd. - 12

Hasło Łódzkiedziennik informacyjno-polityczny o orientacji sanacyjnej, wydawany w latach 1927–1931 w Łodzi.

Redaktorem naczelnym był Stanisław Targowski, dział kulturalny prowadził Mieczysław Jagoszewski, Stanisław Sapociński przygotowywał recenzje teatralne. Obowiązki redaktora odpowiedzialnego sprawował Michał Walter.

Wydawcą gazety było Wydawnictwo Towarzystwa Rzemieślniczego „Resursa” w Łodzi, drukowana w Drukarni Państwowej w Łodzi, na ul. Piotrkowskiej 85. W dni powszednie liczyła 8 stron, w niedzielę 12. Kosztowała 15 gr.

Bibliografia

Linki zewnętrzne