Henry Kaltenbrunn

W dzisiejszym świecie Henry Kaltenbrunn wywołał wiele zainteresowania i debaty zarówno wśród ekspertów, jak i fanów. Od momentu pojawienia się Henry Kaltenbrunn przykuł uwagę milionów ludzi na całym świecie, wzbudzając ciekawość i wywołując pasjonujące dyskusje. Ponieważ Henry Kaltenbrunn w dalszym ciągu zyskuje na znaczeniu w sferze publicznej, niezwykle istotne jest dokładne zbadanie jego wpływu na społeczeństwo, kulturę i życie codzienne. W tym artykule szczegółowo omówimy wiele aspektów Henry Kaltenbrunn, zapewniając kompleksowy i aktualny pogląd na ten temat. Mamy nadzieję, że poprzez dogłębną i przemyślaną analizę rzucimy światło na różne aspekty otaczające Henry Kaltenbrunn, oferując czytelnikom głębsze i bardziej szczegółowe zrozumienie tego problemu.

Henry Kaltenbrunn
Data i miejsce urodzenia

15 maja 1897
Vryburg

Data i miejsce śmierci

15 lutego 1971
Benoni

Dorobek medalowy
Reprezentacja  Południowa Afryka
Igrzyska olimpijskie
srebro Antwerpia 1920 kolarstwo
(indywidualnie na czas)
brąz Antwerpia 1920 kolarstwo
(drużynowo na dochodzenie)

Henry Gustaves Kaltenbrunn (ur. 15 maja 1897 we Vryburgu, zm. 15 lutego 1971 w Benoni) – południowoafrykański kolarz szosowy i torowy, dwukrotny medalista olimpijski.

Kariera

Największe sukcesy w karierze Henry Kaltenbrunn osiągnął w 1920 roku, kiedy zdobył dwa medale podczas igrzysk olimpijskich w Antwerpii. W indywidualnej jeździe na czas reprezentant Związku Południowej Afryki zdobył srebrny medal, ulegając tylko Harry’emu Stenqvistowi ze Szwecji, a bezpośrednio wyprzedzając Francuza Fernanda Canteloube’a. W rzeczywistości najszybciej do mety dojechał Kaltenbrunn, Canteloube był drugi a Stenqvist trzeci, jednak po korekcie czasu (wynikającej z trudności na trasie) Stenqvista przesunięto na pierwsze miejsce. Na tych samych igrzyskach wspólnie z Jamesem Walkerem, Sammym Goosenem i Williamem Smithem zdobył brązowy medal w drużynowym wyścigu na dochodzenie. Na rozgrywanych cztery lata później igrzyskach olimpijskich w Paryżu Kaltenbrunn był jedenasty w indywidualnym wyścigu szosowym, a rywalizacji w wyścigu na 50 km na torze nie ukończył. Nigdy nie zdobył medalu na szosowych ani torowych mistrzostwach świata.

Bibliografia