W tym artykule szczegółowo zbadamy i przeanalizujemy temat Hereka. Na przestrzeni dziejów Hereka odgrywał fundamentalną rolę w wielu aspektach życia ludzkiego, od jego wpływu na społeczeństwo po wpływ na kulturę i technologię. W tym artykule będziemy starali się lepiej zrozumieć znaczenie Hereka i jego znaczenie w dzisiejszym świecie. Przyjrzymy się jego początkom, ewolucji w czasie i wpływowi na współczesny świat. Ponadto zbadamy różne perspektywy i opinie na temat Hereka, oferując pełną i wzbogacającą wizję tematu.
Małżeństwo | |
---|---|
Dzieci |
Hereka (in. Kreka, Kerka, Erekan dosł. "Czysta księżna") - najstarsza żona Attyli znana z "Historii bizantyjskiej i Attyli" historyka bizantyjskiego Priskosa. Matka Ellaka, Ernaka i Dengizeka.
...podszedłem (Priskos) do murów pałacu Attyli niosąc dary dla jego żony Hereki Wewnątrz murów znajdował się zespół budynków, z których cześć była zbudowana z rzeźbionych desek spojonych razem by zdobić to miejsce, inne zaś z heblowanych belek z importu. Były one osadzone na okrągłych fundamentach z kamienia, które zaczynały się u ziemi i wznosiły się na średnią wysokość. Tam żyła żona Attyli. Przeszedłem koło barbarzyńców w drzwiach i zastałem ją gdy odpoczywała na miękkiej kanapie. Podłoga była pokryta wełnianymi matami. Kobietę otaczała grupa służących gotowych na każde jej skinienie, a twarzami do niej siedziały dziewczynki wyszywające hafty na płótnach dobrej jakości, mających być noszonymi jako ozdoby na barbarzyńskich strojach. Hereka, żona Attyli, zaprosiła nas (posłów bizantyjskich) na posiłek do domu Adamisa, zarządcy jej spraw. Poszliśmy tam razem z niektórymi przywódcami barbarzyńców i zostaliśmy bardzo dobrze przyjęci. Adamis przywitał nas dobrymi słowami i wielką ilością różnorodnego jedzenia. Jak nakazuje scytyjska gościnność wszyscy zebrani powstali, wręczono nam kielichy pełne wina, po spełnieniu których wymieniliśmy z gospodarzami uściski i pocałunki. Po kolacji powróciliśmy do naszych namiotów i udaliśmy się na spoczynek.