W dzisiejszym świecie Iceage stał się tematem o dużym znaczeniu i zainteresowaniu szerokiego spektrum ludzi. Jego znaczenie znajduje odzwierciedlenie w liczbie debat, które generuje, a także w jego obecności w różnych obszarach społeczeństwa. Niezależnie od tego, czy chodzi o sferę polityczną, społeczną, gospodarczą czy kulturalną, Iceage odgrywa fundamentalną rolę. Od wpływu na codzienne życie ludzi po wpływ na rozwój nowych technologii, Iceage przyciąga uwagę osób w każdym wieku i na każdym kierunku studiów. W tym artykule szczegółowo zbadamy różne wymiary Iceage i jego dzisiejsze znaczenie.
Iceage – duński zespół punkowy, założony w 2008 roku[1]. W styczniu 2011 roku wraz z ukazaniem się ich debiutanckiego albumu New Brigade zyskał duże zainteresowanie mediów, a jego powstanie uznano za reaktywację duńskiej sceny punkowej. Magazyn muzyczny Soundvenue określił ich album jako „prawdopodobnie najważniejszy duński album od czasu Klichés Supertanker”[2].
Iceage powstał w 2008 roku, gdy członkowie zespołu mieli około 17 lat[3]. Podpisali kontrakt z Escho i wydali debiutancki singiel 7” w 2009 roku[4]. W późniejszym czasie podpisali również kontrakt z duńską wytwórnią Tambourhinoceros i amerykańską Dais Records.
W 2010 roku zespół grał m.in. na festiwalach muzycznych Roskilde (odbywający się od 1971 roku i zalicza się do największych festiwali w Europie) i I Scream in the Dark (cykliczny festiwal muzyczny w Danii). 9 marca 2011 roku grali również jako support z pionierami muzyki postpunkowej Wire i Vega. W związku z wydaniem ich debiutanckiego albumu przez amerykańską wytwórnię w 2011 roku zespół wyruszył w trasę koncertową po USA i Kanadzie.
W 2012 roku zdobyli nagrodę „Årets Håb” (Nadzieja Roku) w plebiscycie Årets Steppeulv (duńska nagroda przyznawana przez Stowarzyszenie Duńskich Krytyków Muzycznych), natomiast w 2018 roku nagrodę Favorite Indie Pop and Indie Rock Albums za album Beyondless[1].
7 maja 2021 roku Iceage wydał swój piąty album Seek Shelter.
Albumy:
Extended plays (EPs):
Single: