Icik Szmuli

W dzisiejszym świecie Icik Szmuli stał się tematem o dużym znaczeniu i zainteresowaniu wielu osób z różnych dziedzin. Niezależnie od tego, czy ze względu na wpływ na społeczeństwo, implikacje w życiu codziennym czy znaczenie w historii, Icik Szmuli jest tematem, który zasługuje na dogłębną analizę i dyskusję. Od swoich początków do dzisiejszego wpływu Icik Szmuli wzbudził zainteresowanie naukowców, ekspertów i ogółu społeczeństwa, dlatego istotne jest zbadanie jego różnych krawędzi i wymiarów. W tym artykule zagłębimy się w ekscytujący świat Icik Szmuli, aby poznać szczegółowo jego cechy, wyzwania i możliwości, w celu poszerzenia naszej wiedzy i zrozumienia tego fascynującego tematu.

Icik Szmuli
‏איציק שמולי‎
ilustracja
Data i miejsce urodzenia

8 lutego 1980
Tel Awiw

Poseł do Knesetu
Okres

od 30 marca 2013

Przynależność polityczna

Partia Pracy, Unia Syjonistyczna

Minister pracy i opieki społecznej
Okres

od 17 maja 2020
do 3 lutego 2021

Przynależność polityczna

Partia Pracy

Poprzednik

Chajjim Kac

Następca

Me’ir Kohen

Icik Szmuli (hebr.: איציק שמולי, ang.: Itzik Shmuli, ur. 8 lutego 1980 w Tel Awiwie) – izraelski nauczyciel, działacz społeczny i polityk, od 2013 poseł do Knesetu. W latach 2020–2021 był ministrem pracy i opieki społecznej[1].

Życiorys

Urodził się 8 lutego 1980 w Tel Awiwie[2].

Służbę wojskową odbył w 82 batalionie 7 Brygady Pancernej. Ukończył studia w zakresie edukacji specjalnej i społecznej, a następnie – polityki publicznej na Uniwersytecie Hebrajskim. Do 2012 był przewodniczącym Narodowego Związku Izraelskich Studentów. Pracował jako nauczyciel edukacji specjalnej[2].

W wyborach w 2013 po raz pierwszy został wybrany posłem z listy Partii Pracy. W dziewiętnastym Knesecie zasiadał w komisji spraw gospodarczych. W wyborach w 2015 skutecznie kandydował z koalicyjnej listy Unia Syjonistyczna. W Knesecie XX kadencji przewodniczył podkomisji ds. okrucieństwa wobec zwierząt, był także członkiem komisji edukacji, kultury i sportu; finansów oraz pracy, opieki społecznej i zdrowia. W wyborach w kwietniu 2019 uzyskał reelekcję z listy Partii Pracy. W dwudziestym pierwszym Knesecie był członkiem komisji organizacyjnej[2].

W czerwcu zapowiedział, że wystartuje w wyborach na stanowisko przewodniczącego Partii Pracy, po tym jak dotychczasowy lider laburzystów Awi Gabbaj ogłosił rezygnację w związku z najgorszym wynikiem wyborczym w historii. Jego rywalami byli Setaw Szafir i Amir Perec. 2 lipca ogłoszono, że nowym przewodniczącym został Perec, który uzyskał 47% głosów, druga była Szafir (26,9%), zaś trzeci Szmuli (26,3%)[3].

W latach 2020–2021 roku minister pracy i opieki społecznej[4].

Przypisy