W tym artykule zagłębimy się w ekscytujący świat Ignacy Wald, badając jego różne aspekty i wpływ w różnych obszarach. Od wpływu na społeczeństwo po wpływ na kulturę popularną, Ignacy Wald wzbudził zainteresowanie zarówno ekspertów, jak i fanów. Poprzez wszechstronną analizę zbadamy jego ewolucję w czasie i jego dzisiejsze znaczenie. Dodatkowo poznamy perspektywy ekspertów w danej dziedzinie, którzy pozwolą nam głębiej poznać Ignacy Wald i jego implikacje. Ten artykuł ma na celu przedstawienie kompletnej i wzbogacającej wizji Ignacy Wald, zachęcając czytelników do refleksji i głębszego zagłębienia się w ten fascynujący temat.
Ignacy Wald (ur. 21 lutego 1923 w Warszawie, zm. 17 grudnia 1991 w Londynie[1]) – polski neurolog i genetyk.
Ukończył studia z zakresu chorób wewnętrznych i neurologii[1].
Oprócz neurologii i genetyki do jego głównych zainteresowań naukowych należały zaburzenia psychiczne, alkoholizm i inne uzależnienia. Był honorowym wiceprzewodniczącym Międzynarodowej Rady ds. Alkoholizmu i Uzależnienia od Narkotyków. W Polsce działał jako przewodniczący komitetu ekspertów wyznaczonego przez rządową Komisję ds. Zapobiegania Alkoholizmowi[1].
Zmarł w Londynie po operacji serca (chorował ciężko już wiele lat wcześniej)[2]. Pochowany został na warszawskim cmentarzu na Wólce Węglowej[3].
Jego żoną była prof. Alina Brodzka-Wald, którą znał od około 1945[4].