Izydor Zaczykiewicz

W tym artykule zbadamy wpływ Izydor Zaczykiewicz na różne aspekty dzisiejszego społeczeństwa. Izydor Zaczykiewicz stał się w ostatnich latach przedmiotem zainteresowania i dyskusji, generując sprzeczne opinie i wywołując różne reakcje opinii publicznej. Poprzez dogłębną analizę sprawdzimy, jak Izydor Zaczykiewicz wpłynął na kulturę, ekonomię, politykę i inne istotne dziedziny. Dodatkowo omówimy krótko- i długoterminowe implikacje Izydor Zaczykiewicz, a także możliwe perspektywy na przyszłość. Celem tego artykułu jest przedstawienie kompleksowego i szczegółowego spojrzenia na Izydor Zaczykiewicz, podkreślając jego znaczenie we współczesnym społeczeństwie.

Izydor Zaczykiewicz (ur. 4 kwietnia 1900 r. w Warszawie, zm. 19 sierpnia 1991 r. w Warszawie) – polski pisarz. Posługiwał się pseudonimem „Pracowity”.

Twórczość

  • Gran Chaco. Przygody polskich trampów (LSW 1950; nakład wydania pierwszego spalony w całości we wrześniu 1939)
  • Sztucer i „Magda”. Wspomnienia myśliwego i czołgisty (MON 1960)
  • Spotkania z wojną (MON 1966; zbiór opowiadań: Spotkania z wojną, Tajemny port, Postojska Jama, Porucznik „Kabel”, Przysięga, Gdzie nas nie było...)
  • Dożynki yerba mate (MON 1973)
  • Włóczywoda (PIW 1984; posłowie: Wacław Sadkowski; nagroda Funduszu Literatury)

Bibliografia

  • Katarzyna Batora, Izydor Zaczykiewicz, w: Współcześni polscy pisarze i badacze literatury. Słownik biobibliograficzny, tom IX: W–Z (pod redakcją Jadwigi Czachowskiej i Alicji Szałagan), Warszawa 2004, s. 337–338