Dziś Jacek Wysocki (aikidoka) to temat, który przykuł uwagę milionów ludzi na całym świecie. Od momentu powstania do dnia dzisiejszego Jacek Wysocki (aikidoka) był przedmiotem debaty, dyskusji i analiz w różnych kontekstach. Jego wpływ na społeczeństwo, politykę, kulturę popularną i życie codzienne jest niezaprzeczalny, a jego znaczenie z biegiem czasu rośnie. W tym artykule zbadamy różne aspekty Jacek Wysocki (aikidoka), jego ewolucję na przestrzeni lat i wpływ na dzisiejszy świat. Od swoich początków po obecne trendy, Jacek Wysocki (aikidoka) pozostaje tematem zainteresowania osób w każdym wieku i o każdym pochodzeniu.
Jacek Wysocki (ur. 10 grudnia 1960 w Poznaniu) – polski mistrz aikido, posiadacz stopnia 8 dan Kobayashi Ryu i tytułu shihan, prezes Polskiej Unii Aikido[1][2].
Ukończył studia na wydziale Ekonomiki Transportu Morskiego Politechniki Szczecińskiej[potrzebny przypis]. Sztuki walki uprawia od 1974. Początkowo trenował karate (w której to sztuce uzyskał stopień 1 dan), później także Việt Võ Đạo[3].
Aikido zaczął trenować w styczniu 1976. W 1983 nawiązał kontakt z mistrzem Giampietro Savegnago i został jego uczniem[4]. W sierpniu 2012 uzyskał z jego rąk stopień 8 dan[5].
Wystąpił w filmie „Wiedźmin” (2001), do którego także opracował choreografię układów walk głównego bohatera granego przez Michała Żebrowskiego. Jest również autorem choreografii walk w ekranizacji „Starej baśni” (2003) w reżyserii Jerzego Hoffmana[6][7].