Jadwiga Grześkowiak

W dzisiejszym świecie Jadwiga Grześkowiak stał się tematem cieszącym się dużym zainteresowaniem i znaczeniem w różnych obszarach społeczeństwa. Od sfery naukowej po polityczną, Jadwiga Grześkowiak przykuł uwagę badaczy, naukowców, liderów i ogólnie obywateli, wywołując intensywną debatę i analizę na temat jego implikacji i reperkusji. W tym artykule szczegółowo zbadamy różne aspekty i perspektywy Jadwiga Grześkowiak, badając jego wpływ dzisiaj i możliwe prognozy na przyszłość. Od jego powstania do ewolucji, w tym jego wpływu na teraźniejszość, zagłębimy się w pełną i wyczerpującą analizę Jadwiga Grześkowiak, odnosząc się do jego pozytywnych, negatywnych i kontrowersyjnych aspektów.

Jadwiga Grześkowiak
Data i miejsce urodzenia

11 czerwca 1922
Lwów

Data śmierci

24 września 2005

Posłanka VI kadencji Sejmu PRL
Okres

od 19 marca 1972
do 19 marca 1976

Przynależność polityczna

Stronnictwo Demokratyczne

Odznaczenia
Srebrny Krzyż Zasługi

Jadwiga Janina Grześkowiak z domu Krempa (ur. 11 czerwca 1922 we Lwowie[1], zm. 24 września 2005) – polska ekonomistka i działaczka społeczna, posłanka na Sejm PRL VI kadencji (1972–1976).

Życiorys

Córka Franciszka i Marii. Maturę uzyskała w szkole średniej w Grudziądzu, wykształcenie wyższe uzyskała w Wyższej Szkole Ekonomicznej we Wrocławiu. Od 1947 zatrudniona we wrocławskiej spółdzielczości. Od 1954 pracowała jako główna księgowa i główna ekonomistka w Zarządzie Spółdzielni Pracy Usług Pralniczych i Różnych. Od 1949 należała do Stronnictwa Demokratycznego. W 1969 zasiadła w prezydium Miejskiego Komitetu i Powiatowego Komitetu SD we Wrocławiu, sześć lat później w Wojewódzkim Komitecie SD. Sprawowała mandat posłanki na Sejm PRL VI kadencji (1972–1976). Była odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Przypisy

Bibliografia

  • (red. Wiktoria Beczek, Andrzej Rajewski, Władysław Witold Spychalski), Stronnictwo Demokratyczne w Polsce Ludowej. T. 4. Nasi przedstawiciele: noty biograficzne posłów SD w Sejmie PRL w kadencjach V, VI, VII, Warszawa 1980