Jakub Piwowarski

W dzisiejszym świecie Jakub Piwowarski to temat, który przykuł uwagę milionów ludzi. Niezależnie od tego, czy ze względu na swoje znaczenie historyczne, wpływ na społeczeństwo czy wpływ na kulturę popularną, Jakub Piwowarski stał się punktem zainteresowania i dyskusji w różnych obszarach. Od swojego powstania do ewolucji na przestrzeni czasu Jakub Piwowarski dał początek niezliczonym opiniom i argumentom, które wzbogaciły panoramę wiedzy na ten temat. W tym artykule zbadamy różne aspekty związane ze zmienną Jakub Piwowarski, zagłębiając się w jej znaczenie, implikacje i prognozy na przyszłość.

Jakub Piwowarski
Data urodzenia

1985

Zawód, zajęcie

farmakognostyk

Doktor habilitowany nauk medycznych
Specjalność: farmakognozja
Alma Mater

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Doktorat

17 czerwca 2015 – nauki farmaceutyczne[1]
Warszawski Uniwersytet Medyczny

Habilitacja

13 grudnia 2017 – nauki farmaceutyczne[1]
Warszawski Uniwersytet Medyczny

Praca zawodowa
Uczelnia

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Stanowisko

profesor uczelni

Jakub Piwowarski[a] (ur. 1985) – polski farmakognostyk, profesor nauk medycznych, nauczyciel akademicki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM), od 2023 kierownik środowiskowego laboratorium badań nad mikrobiotą człowieka Microbiota Lab w Katedrze i Zakładzie Biologii Farmaceutycznej WUM. Współautor ponad pięćdziesięciu prac badawczych opublikowanych w recenzowanych czasopismach naukowych.

Życiorys

W 2010 ukończył studia z farmacji na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (WUM)[1][2]. Stopień doktora uzyskał w 2015 a stopień doktora habilitowanego w 2017 roku. Od stycznia 2023 został kierownikiem środowiskowego laboratorium badań nad mikrobiotą człowieka Microbiota Lab w Katedrze i Zakładzie Biologii Farmaceutycznej WUM[2].

Kierował projektami badawczymi i wdrożeniowymi finansowanymi przez Narodowe Centrum Nauki, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego[2]. Był stypendystą Fundacji Alexandra von Humboldta oraz laureatem programu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej[1][2]. W ramach działalności naukowej odbył szereg staży zagranicznych m.in. w Niemczech, Szkocji, Austrii i Ukrainie[1][2].

Jego zainteresowania naukowe obejmują badania mikrobiomu człowieka i zwierząt oraz aktywności biologicznej związków pochodzenia naturalnego i ich metabolitów[2]. Opublikował ponad pięćdziesiąt oryginalnych prac badawczych w recenzowanych czasopismach naukowych[3].

Wyróżnienia

  • Złoty Medal na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków za wynalazek Urolithin A i jego skład do stosowania zewnętrznego w stanach zapalnych o różnej etiologii[1].

Uwagi

  1. Właśc. Jakub Patryk Piwowarski[2].

Przypisy

  1. a b c d e f dr hab. Jakub Piwowarski. mikrobiota.wum.edu.pl. . .
  2. a b c d e f g Nadanie tytułu profesora. wf.wum.edu.pl, 1 lutego 2023. . .
  3. Jakub Piwowarski. scopus.com. . .