W dzisiejszym świecie Jan Stępień (pisarz) nabrał fundamentalnego znaczenia w różnych aspektach życia codziennego. Od wpływu na gospodarkę po wpływ na społeczeństwo, Jan Stępień (pisarz) stał się tematem ciągłej debaty i analiz. W tym artykule szczegółowo zbadamy znaczenie Jan Stępień (pisarz) i jego ewolucję w czasie. Od pojawienia się na scenie publicznej po wpływ na różne obszary, Jan Stępień (pisarz) jest zjawiskiem zasługującym na pełną uwagę. Poprzez szczegółową analizę zbadamy różne aspekty Jan Stępień (pisarz) i jego wpływ na dzisiejszy świat.
Jan Stępień (ur. 21 października 1949 w Głogowie)[1] – polski rzeźbiarz, poeta, pisarz, rysownik, bioterapeuta. Jest członkiem Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenia Kultury Europejskiej.
Napisał cztery powieści, opublikował pięć zbiorów opowiadań. Jest także autorem sześciu tomików wierszy. Jego wiersze i opowiadania tłumaczono na niemiecki, arabski oraz esperanto. Rzeźby, rysunki wystawia w wielu miastach Polski, w Belgii i na Węgrzech. Rysunki zamieszcza w miesięcznikach Medycyna dla Ciebie, Jupiter (dla austriackiej Polonii), Res Humana oraz w publikacjach książkowych. Jego sztuka Koniec świata została wyróżniona w szóstej edycji Tygodnia Sztuk Odważnych w Radomiu (2006). Jesienią 2009 Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie przedstawił prapremierę sztuki W windzie.
Szalona Maria (1991), Szaleństwa Marii (1999) to pozycje zadedykowane żonie Marii Szyszkowskiej, z którą od 1995 roku mieszka w Strzelcach pod Nałęczowem. Jest wegetarianinem.