Janowo (gmina Bezdany)

W dzisiejszym świecie Janowo (gmina Bezdany) stał się tematem o dużym znaczeniu i zainteresowaniu coraz szerszego grona odbiorców. Znaczenie Janowo (gmina Bezdany) polega na jego wpływie na różne aspekty społeczeństwa, od gospodarki po kulturę, politykę i środowisko. Janowo (gmina Bezdany) wywołał debatę i kontrowersje, a nawet był przedmiotem badań i studiów, które miały na celu zrozumienie go w całości. W tym artykule zbadamy różne aspekty Janowo (gmina Bezdany), analizując jego znaczenie, ewolucję w czasie i jego wpływ na dzisiejszy świat. Ponadto przeanalizujemy możliwe rozwiązania i alternatywy dla wyzwań, jakie stwarza Janowo (gmina Bezdany), w celu zaoferowania kompleksowej i aktualnej wizji na ten temat o znaczeniu globalnym.

Janowo
Jonėnai
ilustracja
Państwo

 Litwa

Okręg

 wileński

Rejon

wileński

Gmina

Bezdany

Populacja
• liczba ludności


4
(2011)

Położenie na mapie rejonu wileńskiego
Mapa konturowa rejonu wileńskiego, blisko centrum na prawo znajduje się punkt z opisem „Janowo”
Położenie na mapie Litwy
Mapa konturowa Litwy, po prawej nieco na dole znajduje się punkt z opisem „Janowo”
Ziemia54°47′42″N 25°29′17″E/54,795000 25,488000

Janowo (lit. Jonėnai) – wieś na Litwie, w okręgu wileńskim, w rejonie wileńskim, w gminie Bezdany.

Historia

W dwudziestoleciu międzywojennym zaścianek Janowo leżał w Polsce, w województwie wileńskim[a], w powiecie wileńsko-trockim, w gminie Niemenczyn[1].

Po II wojnie światowej w granicach Związku Sowieckiego. Od 1991 na niepodległej Litwie.

Uwagi

  1. Przynależność wojewódzka zmieniała się. Miejscowość leżała w Ziemi Wileńskiej (1922 - 1926), następnie w województwie wileńskim (1926 - 1945).

Przypisy

  1. Wykaz miejscowości Rzeczypospolitej Polskiej.. T. I. Województwo wileńskie. Warszawa: Główny Urząd Statystyczny Rzeczypospolitej Polskiej, 1938.

Bibliografia