Jean-Noël Ferrari

W tym artykule postanowiliśmy skupić się na ekscytującym świecie Jean-Noël Ferrari. Od swoich początków do chwili obecnej Jean-Noël Ferrari był przedmiotem zainteresowania i debaty w różnych obszarach. Na przestrzeni lat Jean-Noël Ferrari wygenerował niezliczoną ilość opinii i teorii, które przyczyniły się do wzbogacenia naszej wiedzy na ten temat. W tym sensie proponujemy dogłębne zbadanie różnych aspektów, które sprawiają, że Jean-Noël Ferrari jest tak fascynującym tematem, odnosząc się zarówno do jego historii, jak i dzisiejszego znaczenia. Mamy nadzieję, że poprzez szczegółową i kontekstualizowaną analizę zaoferujemy czytelnikowi kompletne i pouczające podejście do Jean-Noël Ferrari, dostarczając nowych perspektyw i kluczy do zrozumienia jego znaczenia w dzisiejszym świecie.

Jean-Noël Ferrari
Data i miejsce urodzenia

7 września 1974
Nicea

Wzrost

187 cm

Dorobek medalowy
Reprezentacja  Francja
Igrzyska olimpijskie
złoto Sydney 2000 szermierka
(floret druż.)
Mistrzostwa świata
złoto Seul 1999 floret druż.
złoto Nîmes 2001 floret druż.
srebro La Chaux-de-Fonds 1998 floret druż.
srebro Lizbona 2002 floret druż.

Jean-Noël Ferrari (ur. 7 września 1974[1] w Nicei) – francuski szermierz, florecista, złoty medalista olimpijski, czterokrotny medalista mistrzostw świata i Europy.

Na igrzyskach olimpijskich w Sydney w 2000 roku reprezentacja Francji w składzie: Jean-Noël Ferrari, Lionel Plumenail, Brice Guyart i Patrice Lhôtellier wywalczyła złoty medal w turnieju drużynowym[2]. Na tej samej imprezie zajął czwarte miejsce w zawodach indywidualnych, przegrywając walkę o medal z Rosjaninem Dmitrijem Szewczenko 14:15[3]. Brał również udział w igrzyskach olimpijskich w Atenach w 2004 roku, gdzie zajął piąte miejsce drużynowo[4].

Podczas mistrzostw świata w La Chaux-de-Fonds w 1998 roku wspólnie z Lionelem Plumenailem, Patrice'em Lhôtellierem i Laurentem Belem zdobył srebrny medal w zawodach drużynowych[5]. W tej samej konkurencji zdobył następnie złote medale na mistrzostwach świata w Seulu (1999)[6] i mistrzostwach świata w Nîmes (2001)[7] i srebrny na mistrzostwach świata w Lizbonie (2002)[8].

Ponadto zdobył brązowy medal indywidualnie na mistrzostwach Europy w Gdańsku (1997)[9] oraz brązowy indywidualnie i złoty drużynowo na mistrzostwach Europy w Bourges (2003)[10][11].

Przypisy

Linki zewnętrzne