Jeleń i wilk

W dzisiejszym świecie Jeleń i wilk to temat interesujący, który przykuł uwagę wielu osób. Niezależnie od tego, czy ze względu na swoje znaczenie w społeczeństwie, czy wpływ na życie codzienne, Jeleń i wilk wywołał ciągłą debatę w różnych obszarach. Od swoich wpływów w polityce po obecność w sferze kulturalnej, Jeleń i wilk zdołał pozycjonować się jako kwestia o niekwestionowanym znaczeniu. Na przestrzeni lat Jeleń i wilk ewoluował i dostosowywał się do zmieniających się wymagań społeczeństwa, czyniąc go tematem niezwykle interesującym i godnym dogłębnej analizy. W tym artykule przyjrzymy się różnym aspektom Jeleń i wilk i jego wpływowi na dzisiejszy świat.

Jeleń i wilk
Олень и Волк
Gatunek

animowany, krótkometrażowy

Rok produkcji

1950

Kraj produkcji

ZSRR

Język

rosyjski

Czas trwania

11 minut

Reżyseria

Dmitrij Babiczenko

Scenariusz

August Jakobson

Muzyka

Jurij Lewitin

Montaż

Lidija Kiakszt

Wytwórnia

Sojuzmultfilm

Jeleń i wilk (ros. Олень и Волк) – radziecki krótkometrażowy film animowany z 1950 roku w reżyserii Dmitrija Babiczenko. Film powstał na podstawie baśni estońskiego pisarza Augusta Jakobsona.

Animatorzy

Fabuła

Wiewiórka ostrzega inne zwierzęta przed niebezpieczeństwem czyhającym na nie ze strony wygłodniałego wilka. Ten chcąc się zemścić podkopuje drzewo, w którym wiewiórka ma swoją dziuplę. Na szczęście udaje się jej uciec, a drzewo spada wprost na złego Wilka. Przygnieciony drapieżnik prosi Jelenia o ratunek obiecując przy tym, że go nie pożre. Ten niczego nie podejrzewając uwalnia Wilka, który zaraz po tym chce go zjeść. Z pomocą przybywa niedźwiedź, który zamierza dać nauczkę Wilkowi[1].

Wersja polska

Seria: Bajki rosyjskie (odc. 6)

W wersji polskiej udział wzięli:

I inni

Realizacja:

Przypisy

  1. Jeleń i wilk. Teleman. . (pol.).

Bibliografia