Kapelusz pana Anatola

Dziś Kapelusz pana Anatola to temat, który przyciągnął uwagę ludzi w każdym wieku, płci i narodowości. Od momentu pojawienia się Kapelusz pana Anatola budzi duże zainteresowanie w społeczeństwie ze względu na jego wpływ na różne aspekty życia codziennego. Z biegiem czasu Kapelusz pana Anatola stał się tematem dyskusji na różnych platformach i wygenerował niezliczone opinie i punkty widzenia. Ponieważ znaczenie Kapelusz pana Anatola stale rośnie, ważne jest, aby zagłębić się w jego różne aspekty i zrozumieć jego wpływ na współczesny świat. W tym artykule będziemy dalej badać wpływ Kapelusz pana Anatola i jego znaczenie w dzisiejszym społeczeństwie.

Kapelusz pana Anatola
Ilustracja
Gatunek

komedia

Rok produkcji

1957

Data premiery

11 listopada 1957

Kraj produkcji

Polska

Język

polski

Czas trwania

88 min

Reżyseria

Jan Rybkowski

Scenariusz

Zdzisław Skowroński
Jan Rybkowski

Główne role

Tadeusz Fijewski
Wieńczysław Gliński
Aleksander Dzwonkowski
Barbara Modelska
Zygmunt Chmielewski
Stanisław Jaworski

Muzyka

Jerzy Harald

Zdjęcia

Bogusław Lambach

Scenografia

Jan Grandys

Kostiumy

Bolesław Kamykowski

Montaż

Czesław Raniszewski

Produkcja

Zespół Realizatorów Filmowych Rytm

Kontynuacja

Pan Anatol szuka miliona (1958)

Kapelusz pana Anatola – polski czarno-biały film komediowy z 1957 w reżyserii Jana Rybkowskiego, pierwsza część trylogii filmowej mieszczącej również Pan Anatol szuka miliona (1958) i Inspekcja pana Anatola (1959).

Plenery: Warszawa (plac Zbawiciela, plac Konstytucji, Aleje Jerozolimskie, Centralny Dom Towarowy, ul. Nowy Świat, Rynek Nowego Miasta).

Ze względu na skojarzenie z filmem, osiedlowy, modernistyczny pawilon handlowy znajdujący się w Łodzi nazywany jest „Kapeluszem Pana Anatola[1].

Opis fabuły

Pan Anatol Kowalski jest skromnym kasjerem PZU, który przez przypadek kupuje i nosi kapelusz, będący znakiem umówionym „doliniarzy”, tzn. kieszonkowców. Jego kieszenie zapełniają się skradzioną biżuterią.

Obsada

Przypisy

Bibliografia

Linki zewnętrzne