Kapitan Conan

Dziś chcemy zagłębić się w fascynujący świat Kapitan Conan. Jest to temat, który przyciągnął uwagę milionów ludzi na całym świecie, od jego wpływu na społeczeństwo po znaczenie w kulturze popularnej. Kapitan Conan to temat, który wywołał intensywne debaty i wzbudził duże zainteresowanie w różnych obszarach, od polityki po technologię. W tym artykule przyjrzymy się bliżej Kapitan Conan, badając jego pochodzenie, ewolucję w czasie i jego dzisiejszy wpływ. Dołącz do nas w tej podróży, aby odkryć wszystkie fascynujące aspekty Kapitan Conan i jego znaczenie we współczesnym świecie.

Kapitan Conan
Capitaine Conan
Gatunek

wojenny

Rok produkcji

1996

Data premiery

16 października 1996

Kraj produkcji

Francja

Język

francuski
rumuński
angielski

Czas trwania

129 min

Reżyseria

Bertrand Tavernier

Scenariusz

Bertrand Tavernier
Jean Cosmos

Główne role

Philippe Torreton
Samuel Le Bihan

Muzyka

Oswald d'Andrea

Zdjęcia

Alain Choquart

Scenografia

Guy-Claude François

Kostiumy

Agnès Evein
Jacqueline Moreau

Montaż

Luce Grunenwaldt

Produkcja

Frédéric Bourboulon
Alain Sarde

Kapitan Conan (fr. Capitaine Conan) – francuski film wojenny z 1996 roku w reżyserii Bertranda Taverniera, zrealizowany na podstawie powieści Rogera Vercela. Zdjęcia kręcono w Saint-Suliac (departament Ille-et-Vilaine) oraz w Bukareszcie.

Fabuła

Bałkany, I wojna światowa zbliża się ku końcowi. Na pogranicze grecko-bułgarskie trafia 50-osobowy oddział żołnierzy pod wodzą kapitana Conana. Jego żołnierze są waleczni i odważni, ale też brutalni – walczą wręcz, a ich motto brzmi: "Zapominamy o braniu jeńców". Kiedy wojna dobiega końca, oddział Conana trafia do Bukaresztu, gdzie odkrywa, że jego żołnierze i on sam nie potrafią dostosować się do życia w pokoju, a ich brutalne zachowanie nie może być tolerowane. Jego przyjaźń z porucznikiem Norbertem jest wystawiona na próbę, gdy okazuje się, że Norbert jest prokuratorem wojskowym, a kapitan ma stanąć przed sądem wojskowym.

Główne role

Nagrody i nominacje (wybrane)

Cezary (1997)

Linki zewnętrzne