Kapłański Ruch Maryjny

W dzisiejszym świecie Kapłański Ruch Maryjny stał się tematem o dużym znaczeniu i zainteresowaniu dużej liczby osób. Od samego początku Kapłański Ruch Maryjny wywołał debatę, analizę i refleksję w różnych obszarach, zarówno na poziomie osobistym, jak i zawodowym. Jego wpływ na współczesne społeczeństwo jest niezaprzeczalny, a jego wpływ rozciąga się na różne obszary, od kultury i polityki po technologię i ekonomię. W tym artykule szczegółowo zbadamy różne aspekty i perspektywy Kapłański Ruch Maryjny, aby lepiej zrozumieć jego znaczenie i znaczenie w dzisiejszym świecie.

Kapłański Ruch Maryjnykatolickie stowarzyszenie (ruch społeczny) założone przez księdza Stefano Gobiego w 1972 roku w 55. rocznicę Matki Bożej Fatimskiej.

8 maja 1972 roku Stefano Gobbi odbył pielgrzymkę do Fatimy w Portugalii, gdzie modlił się w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Według jego relacji otrzymał wtedy od Matki Bożej natchnienie do założenia Kapłańskiego Ruchu Maryjnego, który duchowo wzmocniłby kapłanów[1]. Zgodnie z tym natchnieniem, 13 października 1972 roku, w pięćdziesiątą piątą rocznicę objawień Matki Bożej Fatimskiej wraz z dwoma innymi księżmi utworzył Kapłański Ruch Maryjny w kościele w Gera Lario we Włoszech.

Kapłański Ruch Maryjny szybko wzrastał liczebnie. Do września 1973 roku liczył ponad 80 księży. Wtedy też odbyło się pierwsze zgromadzenie w San Vittorino, niedaleko Rzymu. W 1974 roku ksiądz Gobbi zaczął organizować Wieczerniki (grupy modlitewne) we Włoszech dla kapłanów i świeckich, a później organizował Wieczerniki na całym świecie[2]. Podczas tych wieczorów katolicy są wezwani do modlitwy do Jezusa przez Najświętszą Maryję Pannę. Kapłański Ruch Maryjny ma obecnie siedzibę w Mediolanie we Włoszech, z oddziałami na całym świecie. Liczy około 65 tys. kapłanów ze wszystkich kontynentów, należy do niego także kilka milionów ludzi świeckich[3].

Ruch kładzie szczególny nacisk na moc odmawiania Różańca Świętego i Adoracji Eucharystii jako skutecznego środka umocnienia Kościoła.

Przypisy