W dzisiejszym świecie Karl Grosser jest istotnym tematem i cieszy się rosnącym zainteresowaniem szerokiego grona osób. Niezależnie od tego, czy jest to życie codzienne, polityka, technologia czy jakakolwiek inna dziedzina, Karl Grosser odgrywa kluczową rolę w naszym sposobie życia i ewolucji naszego środowiska. W miarę postępu społeczeństwa i zmiany okoliczności istotne jest, aby być na bieżąco i zastanawiać się nad Karl Grosser, zarówno w jego obecnym kontekście, jak i znaczeniu historycznym. W tym artykule zagłębimy się w fascynujący świat Karl Grosser i zbadamy jego różne aspekty i implikacje dla naszego codziennego życia.
Ukończył architekturę w berlińskiej Akademii Budownictwa. W 1877 zamieszkał na stałe we Wrocławiu, gdzie na początku XX w. był miejskim radcą budowlanym.
1897 – eklektyczny budynek domu towarowego Paul Schottländer przy skrzyżowaniu ulicy Świdnickiej z ul. Ofiar Oświęcimskich (nr 5, obecnie H&M)
gmach Banku Rolnego przy skrzyżowaniu ul. Wierzbowej i Teatralnej (istniejący do dziś)
1892 – Hotel Monopol przy ul. Świdnickiej (Grosser nie tylko zaprojektował, ale był też współwłaścicielem budynku wraz z Wallenbergiem - Pachaly) (zachowany)
1898–1899 – Szpital Krajowego Zakładu Ubezpieczeń – dziś szpital onkologiczny im. L. Hirszfelda
zakończenie budowy Muzeum Sztuk Pięknych według projektu Ratheya
kamienice czynszowe nr 6, 8, 10 przy dzisiejszej ul. Hercena (współautor: Heinrich Brost) (zachowane)
Marta Ostrowska-Bies, Karl Grosser. Śląski architekt (1850-1918), Wrocław 2017
Iwona Bińkowska, Marzena Smolak: 1997: Nieznany portret miasta. Muzeum Historyczne we Wrocławiu, Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu. Brak numerów stron w książce
Beata Maciejewska. Lew pilnuje bramy - ul. Hercena. „Gazeta Wyborcza”, 2009-11-19.brak numeru strony