Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Aberdeen

W dzisiejszym świecie Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Aberdeen to temat, który przykuł uwagę wielu osób z różnych dziedzin i z całego świata. Od wpływu na społeczeństwo po wpływ na kulturę popularną, Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Aberdeen stał się tematem dyskusji i debat na całym świecie. Niezależnie od tego, czy Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Aberdeen jest osobą, wydarzeniem historycznym, trendem czy jakimkolwiek innym tematem, jego znaczenie w dzisiejszym świecie jest niezaprzeczalne. W tym artykule zbadamy wpływ Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Aberdeen i sposób, w jaki ukształtował on świat, w którym żyjemy dzisiaj.

Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Aberdeen
Cathedral Church of St Mary of the Assumption, Aberdeen
Zabytek: nr rej. 19962
katedra
Ilustracja
Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Aberdeen
Państwo

 Wielka Brytania

Kraj

 Szkocja

Miejscowość

Aberdeen

Wyznanie

Katolicyzm

Kościół

rzymskokatolicki

Wezwanie

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Położenie na mapie Aberdeen
Mapa konturowa Aberdeen, po prawej znajduje się punkt z opisem „Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Aberdeen”
Położenie na mapie Wielkiej Brytanii
Mapa konturowa Wielkiej Brytanii, blisko centrum na prawo u góry znajduje się punkt z opisem „Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Aberdeen”
Położenie na mapie Szkocji
Mapa konturowa Szkocji, po prawej znajduje się punkt z opisem „Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Aberdeen”
Ziemia57°08′43″N 2°06′23″W/57,145278 -2,106389
Strona internetowa

Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Aberdeen (ang. The Cathedral Church of St Mary of the Assumption, Aberdeen) – katedra rzymskokatolicka w Aberdeen (Szkocja). Główna świątynia diecezji Aberdeen. Mieści się przy Huntly Street.

Budowa świątyni zakończyła w 1860, konsekrowana w 1860. Projektantem świątyni był Alexander Ellis. Dach hełmowy i dzwony zostały dodane przez R.G. Wilsona w latach 1876–1877. Reprezentuje styl neogotycki.

Bibliografia