Klasztor Sankt Florian

W tym artykule zbadamy fascynujący świat Klasztor Sankt Florian, temat, który na przestrzeni dziejów przyciągnął uwagę niezliczonych osób. Od swoich początków do dzisiejszego znaczenia, Klasztor Sankt Florian odegrał znaczącą rolę w różnych sferach życia. Poprzez szczegółową analizę zbadamy różne aspekty Klasztor Sankt Florian, podkreślając jego wpływ na społeczeństwo, kulturę i naukę. Artykuł ten, patrząc retrospektywnie i perspektywicznie, stara się zapewnić wszechstronne zrozumienie Klasztor Sankt Florian i jego wpływu na współczesny świat.

Klasztor Sankt Florian

Klasztor Sankt Florianklasztor barokowy, położony w Górnej Austrii, w miejscowości St. Florian, w pobliżu Linzu. Założony w 1071 przez benedyktynów, z czasem przejęty przez kanoników regularnych reguły św. Augustyna w miejscu przechowywania relikwii św. Floriana. W 1688[1] roku jego przebudowę rozpoczął włoski malarz i architekt Carlo Carlone a zakończył Austriak Jakob Prandtauer. Na dziedzińcu znajduje się zabytkowa studnia orłów (1603). We wschodnim skrzydle klasztoru mieści się biblioteka gromadząca ponad 140 000 cennych książek.

U stóp klasztoru powstało później małe miasteczko. W opactwie pochowana jest m.in. polska królowa Katarzyna Habsburżanka.

Przypisy

  1. Praca zbiorowa: Przewodniki Wiedzy i Życia - Austria. Warszawa: Hachette Livre Polska sp. z o.o., 2010, s. 194. ISBN 978-837-575-62-72.


Linki zewnętrzne