Kołłątaje

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się Kołłątaje i jego wpływowi na nasze życie. Kołłątaje jest dziś bardzo aktualnym tematem, który wywołał liczne debaty i badania w różnych obszarach. Od momentu pojawienia się Kołłątaje przykuł uwagę szerokiego spektrum ludzi, ponieważ jego konsekwencje rozciągają się na różne aspekty naszego codziennego życia. W tym artykule szczegółowo przeanalizujemy, czym jest Kołłątaje, co czyni go tak istotnym i jakie są możliwe konsekwencje, jakie ma dla naszego środowiska. Dodatkowo przeanalizujemy różne perspektywy na Kołłątaje, aby zaoferować kompleksowe i zrównoważone spojrzenie na ten fascynujący temat.

Kołłątaje
Калантаі
Колонтаи
Państwo

 Białoruś

Obwód

 grodzieński

Rejon

wołkowyski

Sielsowiet

Subacze

Populacja (2009)
• liczba ludności


33[1]

Położenie na mapie obwodu grodzieńskiego
Mapa konturowa obwodu grodzieńskiego, na dole po lewej znajduje się punkt z opisem „Kołłątaje”
Położenie na mapie Białorusi
Mapa konturowa Białorusi, po lewej nieco na dole znajduje się punkt z opisem „Kołłątaje”
Ziemia53°11′50″N 24°24′02″E/53,197222 24,400556

Kołłątaje (biał. Калантаі; ros. Колонтаи) – wieś na Białorusi, w obwodzie grodzieńskim, w rejonie wołkowyskim, w sielsowiecie Subacze.

Siedziba parafii prawosławnej pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego[2]; cerkiew parafialna znajduje się w sąsiedniej wsi Liczyce[3].

Historia

Dawniej wieś, folwark i osada młyńska. W dwudziestoleciu międzywojennym leżały w Polsce, w województwie białostockim, w powiecie wołkowyskim, do 30 grudnia 1922 w gminie Roś, następnie w gminie Biskupice[4][5].

Przypisy

Bibliografia