Kościół Matki Bożej Różańcowej w Koprzywnicy

W tym artykule omówiony zostanie temat Kościół Matki Bożej Różańcowej w Koprzywnicy, który stał się istotny w różnych obszarach i kontekstach. Od momentu pojawienia się Kościół Matki Bożej Różańcowej w Koprzywnicy wzbudził zainteresowanie i ciekawość szerokiego spektrum opinii publicznej ze względu na swój wpływ i pochodzenie. Przez lata Kościół Matki Bożej Różańcowej w Koprzywnicy wywołał debaty, badania i wiele perspektyw, które przyczyniły się do wzbogacenia wiedzy na ten temat. Dlatego istotne jest dokładne zbadanie różnych aspektów związanych z Kościół Matki Bożej Różańcowej w Koprzywnicy, a także jego implikacjami i konsekwencjami dla obecnego społeczeństwa. Celem szczegółowej i krytycznej analizy jest przedstawienie kompletnej i aktualnej wizji Kościół Matki Bożej Różańcowej w Koprzywnicy w celu promowania świadomej i konstruktywnej refleksji na temat tego zjawiska.

Kościół Matki Bożej Różańcowej
w Koprzywnicy
Zabytek: nr rej. A.692 z dnia 31.03.1971 i 14.06.1977[1]
Kościół parafialny
Ilustracja
Elewacja wejściowa
Państwo

 Polska

Województwo

 świętokrzyskie

Miejscowość

Koprzywnica

Wyznanie

katolickie

Kościół

rzymskokatolicki

Parafia

Matki Bożej Różańcowej

Wezwanie

Matki Bożej Różańcowej

Położenie na mapie Koprzywnicy
Mapa konturowa Koprzywnicy, blisko centrum na prawo znajduje się punkt z opisem „Kościół Matki Bożej Różańcowejw Koprzywnicy”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, na dole po prawej znajduje się punkt z opisem „Kościół Matki Bożej Różańcowejw Koprzywnicy”
Położenie na mapie województwa świętokrzyskiego
Mapa konturowa województwa świętokrzyskiego, po prawej nieco na dole znajduje się punkt z opisem „Kościół Matki Bożej Różańcowejw Koprzywnicy”
Położenie na mapie powiatu sandomierskiego
Mapa konturowa powiatu sandomierskiego, na dole znajduje się punkt z opisem „Kościół Matki Bożej Różańcowejw Koprzywnicy”
Położenie na mapie gminy Koprzywnica
Mapa konturowa gminy Koprzywnica, w centrum znajduje się punkt z opisem „Kościół Matki Bożej Różańcowejw Koprzywnicy”
Ziemia50°35′36″N 21°35′08″E/50,593333 21,585556

Kościół Matki Bożej Różańcowej w Koprzywnicyrzymskokatolicka świątynia powstała w miejscu średniowiecznego kościoła Wszystkich Świętych. Najstarsze części kościoła to dawna kaplica wybudowana w latach 1693-1694. Współczesny wygląd świątyni nadano w latach 1872-1874. Dobudowano wtedy do istniejącej barokowej kaplicy nowe nawy. Od XII wieku do 1821 główny kościół parafialny Koprzywnicy. Od 2000 roku świątynia jest ponownie kościołem parafialnym i siedzibą parafii Matki Bożej Różańcowej w Koprzywnicy.

Galeria

Zobacz też

Przypisy

Bibliografia