Komisja ds. Likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych

W dzisiejszym świecie Komisja ds. Likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych to temat o ogromnym znaczeniu, który wpływa zarówno osobiście, jak i globalnie. Od swoich początków po dzisiejsze znaczenie Komisja ds. Likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych wywołał niekończące się debaty i opinie. Na przestrzeni dziejów Komisja ds. Likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych odgrywał kluczową rolę w różnych aspektach społeczeństwa, od jego wpływu na kulturę i sztukę, po wpływ na ekonomię i politykę. W tym artykule szczegółowo zbadamy znaczenie Komisja ds. Likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych i jego znaczenie we współczesnym świecie, analizując jego implikacje i konsekwencje w różnych obszarach życia codziennego.

Komisja ds. Likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych – komisja powołana 22 lipca 2006 przez Sejm RP, mająca za zadanie inwentaryzację majątku trwałego i zasobów ludzkich likwidowanych Wojskowych Służb Informacyjnych, która działała równolegle do komisji weryfikacyjnej WSI kierowanej przez Antoniego Macierewicza. Komisja do spraw Likwidacji liczyła dwadzieścia cztery osoby: piętnastu jej członków do tamtej pory było pracownikami WSI. Na czele komisji stał Sławomir Cenckiewicz, na jego zastępcę wybrano Piotra Woyciechowskiego, zaś funkcję sekretarza pełnił Filip Musiał z krakowskiego oddziału IPN. Pełny skład komisji i jej prace zostały jednak utajnione[1].

W 2022 roku jeden z członków Komisji Likwidacyjnej: Tomasz L. został zatrzymany przez ABW pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji[2].

Zobacz też

Przypisy