Lech Czerwiński

Lech Czerwiński to temat, który z biegiem czasu przykuł uwagę niezliczonej liczby osób. Od momentu pojawienia się do tematu podchodzino do niego z różnych perspektyw i wzbudzono duże zainteresowanie na różnych kierunkach studiów. Jego aktualność pozostaje na przestrzeni lat, stając się przedmiotem ciągłej debaty i analiz. W tym artykule szczegółowo zbadamy wszystkie aspekty Lech Czerwiński, od jego powstania po wpływ na dzisiejsze społeczeństwo. Dowiemy się, jak ewoluowało na przestrzeni czasu i jak wpłynęło na różne pokolenia. Ponadto przeanalizujemy jego znaczenie we współczesnym świecie i jego projekcję na przyszłość. Dołącz do nas w tej podróży pełnej odkryć i zanurzenia się w fascynującym świecie Lech Czerwiński.

Lech Czerwiński
Data i miejsce urodzenia

2 października 1948
Koszalin

Data śmierci

7 października 2017

Senator III kadencji
Okres

od 19 września 1993
do 20 października 1997

Przynależność polityczna

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Odznaczenia
Złoty Krzyż Zasługi

Lech Cezary Czerwiński (ur. 2 października 1948 w Koszalinie, zm. 7 października 2017[1]) – polski polityk, nauczyciel, działacz sportowy, senator III kadencji.

Życiorys

Absolwent Technikum Budownictwa Ogólnego w Koszalinie (1968), po czym odbył służbę wojskową. W 1980 ukończył studia nauczycielskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, a dwa lata później podyplomowe studium trenerskie. Od 1967 był sędzią sportowym, przez kilka lat pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Wojewódzkiej Federacji Sportu.

Od 1970 do rozwiązania był działaczem PZPR. Następnie przystąpił do SdRP. W latach 1990–1994 był radnym Koszalina. W 1993 został senatorem III kadencji z województwa koszalińskiego z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Zasiadał w Komisji Kultury, Środków Przekazu, Wychowania Fizycznego i Sportu i Komisji Praw Człowieka i Praworządności, której przewodniczył. W 1997 nie ubiegał się o reelekcję. W 2002 bez powodzenia kandydował do rady Koszalina. Wycofał się z działalności politycznej.

W 1997 otrzymał Złoty Krzyż Zasługi[2].

Przypisy

Bibliografia