Legenda miłosna

W tym artykule poruszony zostanie temat Legenda miłosna, który wywołał zainteresowanie i debatę w różnych obszarach społeczeństwa. Legenda miłosna przykuł uwagę badaczy, ekspertów, a nawet zwykłych obywateli, ze względu na jego znaczenie i wpływ na różne aspekty życia codziennego. Na przestrzeni lat Legenda miłosna był przedmiotem analiz, dyskusji i refleksji, dając podstawę do różnorodnych opinii i perspektyw na ten temat. W tym sensie ogromne znaczenie ma pogłębienie wiedzy i zrozumienia Legenda miłosna, w celu wzbogacenia debaty i promowania kompleksowej i krytycznej wizji w tym zakresie. Dlatego w następujący sposób zbadane zostaną różne wymiary Legenda miłosna, aby zapewnić pełne i obiektywne spojrzenie na ten temat istotny dla dzisiejszego społeczeństwa.

Legenda miłosna
Preußische Liebesgeschichte
(Liebeslegende)
Gatunek

film historyczny, melodramat

Rok produkcji

1938

Data premiery

12 kwietnia 1950
8 września 2007 (Polska)

Kraj produkcji

III Rzesza

Język

niemiecki

Czas trwania

100 min

Reżyseria

Paul Martin

Scenariusz

Paul Martin
Rolf Lauckner

Główne role

Lída Baarová
Hans Nielsen

Muzyka

Harald Böhmelt

Zdjęcia

Robert Baberske

Dystrybucja

UFA

Pruska legenda miłosnafilm fabularny produkcji niemieckiej z 1938. Zakazany przez faszystowską cenzurę i wprowadzony na ekrany dopiero w 1950. Zdjęcia kręcono w pałacu w Ciszycy w Kowarach. Pałac ten jest związany z rodem Radziwiłów. W Kowarach bywał też król pruski Fryderyk Wilhelm III.

Obsada

Polska premiera

Miała miejsce w kinie Komeda w Ostrowie Wielkopolskim podczas 26. Międzynarodowego Festiwalu „Chopin w barwach jesieni” 8 września 2007. Prelekcję wprowadzającą wygłosił prof. Marek Hendrykowski z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu[1].

Przypisy

  1. Wydarzenia – Legenda miłosna , 8 września 2007 .

Linki zewnętrzne