Lew i zając

W tym artykule porozmawiamy o Lew i zając, temacie, który zyskał duże znaczenie w ostatnich latach. Lew i zając to temat, który wzbudził zainteresowanie ludzi w każdym wieku i o każdym pochodzeniu, ponieważ ma bezpośredni wpływ na dzisiejsze społeczeństwo. Przez lata Lew i zając wywołał debatę i kontrowersje wśród ekspertów i fanów, co doprowadziło nas do zastanowienia się, jakie jest jego prawdziwe znaczenie i jakie ma konsekwencje dla naszego życia. W tym artykule szczegółowo zbadamy Lew i zając i spróbujemy rzucić światło na ten ekscytujący i istotny temat.

Lew i zając
Лев и заяц
Ilustracja
Gatunek

animowany,
krótkometrażowy

Rok produkcji

1949

Kraj produkcji

ZSRR

Język

rosyjski

Czas trwania

10 minut

Reżyseria

Giennadij Filippow,
Boris Diożkin

Scenariusz

Roman Fatujew,
Gamzat Cadasa (bajka)

Muzyka

Jurij Lewitin

Produkcja

Sojuzmultfilm

Lew i zając (ros. Лев и заяц, Lew i zajac) – radziecki krótkometrażowy film animowany z 1949 roku w reżyserii Giennadija Filippowa i Borisa Diożkina powstały na podstawie bajki ludowego poety Gamzata Cadasy[1].

Fabuła

Lew – król zwierząt jest zmęczony polowaniem. Za namową Węża wydaje dekret, w którym nakazuje, aby codziennie zgłaszało się do niego jedno zwierzę ze spisu, które mógłby bez wysiłku zjeść. W lesie wybucha straszna panika. Żadne zwierzę nie chce dać się pożreć. Małpka, Zebra, Żyrafa i Zajączek rozpoczynają losowanie, kto pierwszy padnie ofiarą drapieżnika. Sprytny Zając wpada na pomysł jak uratować przyjaciół i pokonać wygłodniałego Lwa[2].

Animatorzy

Dmitrij Biełow, Fiodor Chitruk, Wiaczesław Kotionoczkin, Faina Jepifanowa, Boris Stiepancew, Michaił Botow, Walentin Łałajanc

Wersja polska

Seria: Bajki rosyjskie (odc. 4)

W wersji polskiej udział wzięli:

Realizacja:

Przypisy

  1. Ogoniok, 12 Lut 1950, s. 25. . .
  2. Lew i zając. Teleman. . (pol.).

Linki zewnętrzne