Lindalwa Justo de Oliveira

W świecie Lindalwa Justo de Oliveira zawsze było duże zainteresowanie i ciekawość ze strony społeczeństwa. Od wieków Lindalwa Justo de Oliveira jest tematem debat i dyskusji w różnych obszarach, czy to w polityce, nauce, kulturze czy życiu codziennym. Wpływ Lindalwa Justo de Oliveira jest niezaprzeczalny i jego wpływ był odczuwalny we wszystkich sferach życia człowieka. W tym artykule dokładnie zbadamy rolę Lindalwa Justo de Oliveira w historii i jego znaczenie w teraźniejszości, analizując jego różne aspekty i zagłębiając się w jego znaczenie dla lepszego zrozumienia otaczającego nas świata.

Błogosławiona
Lindalwa Justo de Oliveira SM
Lindalva Justo de Oliveira
męczennica
Data i miejsce urodzenia

20 października 1953
Assu (Rio Grande do Norte, Brazylia)

Data i miejsce śmierci

9 kwietnia 1993
Salvador (Bahia, Brazylia)

Czczona przez

Kościół katolicki

Beatyfikacja

2 grudnia 2007
przez Benedykta XVI

Wspomnienie

7 stycznia

Lindalwa Justo de Oliveira, właśc. Lindalva Justo de Oliveira (ur. 20 października 1953 w Assu w Rio Grande do Norte, zm. 9 kwietnia 1993 w Salvadorze) – brazylijska szarytka (SM), męczennica, błogosławiona Kościoła rzymskokatolickiego.

Urodziła się wielodzietnej rodzinie. Mając 12 lat przystąpiła do pierwszej komunii świętej. W 1982 roku jej ojciec zmarł na raka, a w 1986 roku mając 33 lata wstąpiła do zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, i rok później w 1987 roku otrzymała sakrament bierzmowania. 29 stycznia 1991 roku skierowano ją do pracy w ośrodku dla bezdomnych w Salwadorze. W styczniu 1993 Lindalwa zaczęła być nękana przez pensjonariusza opieki Augusto da Silva Peixoto. 9 kwietnia 1993 roku Augusto pchnął ją 44 razy nożem.

W 2000 roku rozpoczął się jej proces beatyfikacyjny. Została beatyfikowana przez papieża Benedykta XVI w dniu 2 grudnia 2007 roku.

Zobacz też

Bibliografia