Liu Ou

W tym artykule szczegółowo zbadamy Liu Ou, temat, który w ostatnich latach wywołał duże zainteresowanie i debatę. Od początków po dzisiejsze znaczenie Liu Ou przykuwał uwagę różnych warstw społeczeństwa. Poprzez wyczerpującą analizę zbadamy różne krawędzie tworzące Liu Ou, a także ich implikacje w różnych kontekstach. Ponadto podkreślimy ewolucję Liu Ou w czasie, podkreślając jego wpływ w różnych obszarach i wpływ na podejmowanie decyzji. Ważąc różne punkty widzenia na temat Liu Ou, staramy się zapewnić wszechstronną perspektywę, która wzbogaca zrozumienie tego tak istotnego dzisiaj tematu.

Liu Ou
刘鸥
Data i miejsce urodzenia

25 września 1986
prowincja Guangdong

Wzrost

168 cm[1]

Dorobek medalowy
Reprezentacja  Chiny
Igrzyska olimpijskie
srebro Londyn 2012 pływanie synchroniczne
(drużyny)
brąz Pekin 2008 pływanie synchroniczne
(drużyny)
brąz Londyn 2012 pływanie synchroniczne
(duety)
Mistrzostwa świata
srebro Rzym 2009 pływanie synchroniczne (zespoły kombinacja)
srebro Szanghaj 2011 pływanie synchroniczne (duety technicznie)
srebro Szanghaj 2011 pływanie synchroniczne (zespoły technicznie)
srebro Szanghaj 2011 pływanie synchroniczne (zespoły dowolnie)
brąz Rzym 2009 pływanie synchroniczne (zespoły technicznie)
brąz Rzym 2009 pływanie synchroniczne (zespoły dowolnie)

Liu Ou (chiń. 刘鸥; ur. 13 listopada 1986 w prowincji Guangdong[1]) – chińska pływaczka synchroniczna, trzykrotna medalistka olimpijska.

W 2008 startowała na letnich igrzyskach olimpijskich w Pekinie, podczas których brała udział w rywalizacji drużyn. W tej konkurencji udało się wywalczyć brązowy medal dzięki rezultatowi 97,334 pkt[2]. Cztery lata później startowała na letnich igrzyskach olimpijskich w Londynie, biorąc tam udział w rywalizacji zarówno duetów, jak i drużyn. W konkurencji duetów Chinka wywalczyła brązowy medal dzięki rezultatowi 192,87 pkt, natomiast w rywalizacji drużynowej wywalczyła srebrny medal dzięki uzyskanemu rezultatowi 194,01 pkt[3][4].

Począwszy od 2007 roku, trzykrotnie startowała w mistrzostwach świata (Melbourne, Rzym, Szanghaj). W Rzymie wywalczyła 1 srebrny medal i 2 brązowe, natomiast w Szanghaju 3 srebrne[5].

Przypisy