Luis Vega

W dzisiejszym świecie Luis Vega to kwestia, która nabrała dużego znaczenia w społeczeństwie. Od kilku lat Luis Vega stał się przedmiotem zainteresowania badaczy, firm i rządów, wywołując szeroką debatę na temat jego implikacji i konsekwencji. Znaczenie Luis Vega zostało odzwierciedlone w różnych obszarach, od polityki po technologię, kulturę i ekonomię. W tym artykule zostaną omówione różne podejścia i perspektywy dotyczące Luis Vega, w celu lepszego zrozumienia jego wpływu dzisiaj i w przyszłości.

Luis Vega

Luis Vega (ur. 16 lipca 1960) – hiszpański matematyk, od 1995 profesor Uniwersytetu Kraju Basków. Zajmuje się równaniami różniczkowymi cząstkowymi, analizą fourierowską i fizyką matematyczną[1][2][3][4].

Życiorys

Stopień doktora uzyskał w 1988 na Uniwersytecie Autonomicznym w Madrycie, gdzie rozpoczął też karierę zawodową. Od 1993 związany z Uniwersytetem Kraju Basków, od 2013 także z Basque Center for Applied Mathematics (BCAM)[5][3].

Swoje prace publikował m.in. w „Journal of Functional Analysis”, „Communications in Mathematical Physics”, „Duke Mathematical Journal”, „Communications on Pure and Applied Mathematics” i „Mathematische Annalen” oraz najbardziej prestiżowych czasopismach matematycznych świata: „Journal of the American Mathematical Society” i „Inventiones Mathematicae[4]. Redaktor m.in. „Journal of the European Mathematical Society”, „Revista Matemática Iberoamericana” i „Journal of Fourier Analysis and Applications”[6][7][8].

W 2006 roku wygłosił wykład sekcyjny na Międzynarodowym Kongresie Matematyków w Madrycie[9], a w 2019 na konferencji Dynamics, Equations and Applications (DEA 2019)[10].

Laureat Blaise Pascal Medal z 2015[11], w 2014 zdobył prestiżowy ERC Advanced Grant[12]. Członek Real Academia de Ciencias Exactas, Físicas y Naturales i Academia Europaea[3][1].

Przypisy