Maino

W dzisiejszym artykule zamierzamy zgłębić temat Maino, kwestię, która w ostatnim czasie wzbudziła duże zainteresowanie w społeczeństwie. Dowiemy się o jego pochodzeniu, wpływie na codzienne życie ludzi, implikacjach, jakie ma w różnych obszarach oraz możliwych rozwiązaniach, które zaproponowano, aby temu zaradzić. Maino to złożony problem, który obejmuje różne wymiary, dlatego istotne jest przeanalizowanie go z różnych perspektyw, aby zrozumieć jego zakres i przyjąć środki, które przyczynią się do jego zrozumienia i ostatecznego rozwiązania. W tym artykule zagłębimy się w kluczowe aspekty tego, tak aktualnego dzisiaj tematu.

Maino
Ilustracja
Imię i nazwisko

Jermaine Coleman

Pseudonim

Maino, KOB King of Brooklyn

Data i miejsce urodzenia

30 sierpnia 1973
Nowy Jork

Gatunki

hip-hop

Zawód

raper, autor tekstów

Aktywność

od 2001

Wydawnictwo

Hustle Hard, Entertainment One Music, Atlantic Records

Powiązania

The Black Flag Mafia, Lil’ Kim, T.I.

Strona internetowa

Maino, właśc. Jermaine Coleman (ur. 30 sierpnia 1973 w Nowym Jorku) – amerykański raper pochodzący z Brooklynu w Nowym Jorku[1]. Najbardziej znany z singla pt. „All the Above”, który okazał się sukcesem w Stanach Zjednoczonych, sprzedając się w ilości ponad 1 miliona egzemplarzy, tym samym utwór otrzymał status platyny nadany przez Recording Industry Association of America (RIAA)[2].

W przeszłości Coleman spędził 10 lat w zakładzie karnym za kradzież oraz za porwanie dilera narkotyków[3][4].

Wartość netto rapera szacuje się na 4 miliony USD[5].

Życiorys

Jermaine Coleman urodził się 30 sierpnia 1973 w Nowym Jorku. We wczesnych latach 90. XX wieku Coleman został zatrzymany za udział w porwaniu dilera narkotyków. Groziło mu za to od 5 do 15 lat pozbawienia wolności w zakładzie karnym. Swój pobyt w więzieniu wspomina tak: Przesiadywałem przez 23 godziny na dobę w celi, więc zwyczajnie z nudów zacząłem rapować. Wówczas inspirował się takimi artystami, jak The Notorious B.I.G., Jay-Z czy Lil’ Kim. Po opuszczeniu zakładu karnego w 2003 Maino założył niezależną wytwórnię muzyczną Hustle Hard Entertainment. Raper po serii wydanych mixtape’ów w 2005 został zauważony przez wytwórnię Universal Music Group, z którą następnie podpisał kontrakt muzyczny. Maino opuścił Universal w 2007, twierdząc, że niedostatecznie dobrze go promowała. W tym samym roku raper związał się z wytwórnią Atlantic Records dzięki pomocy 50 Centa[6][7].

Dyskografia

  • If Tomorrow Comes... (2009)
  • The Day After Tomorrow (2012)

Przypisy