Marc Jongen

W dzisiejszym świecie Marc Jongen stał się tematem o dużym znaczeniu i zainteresowaniu osób w każdym wieku. Obecnie Marc Jongen jest stałym źródłem debaty i refleksji, ponieważ jego wpływ obejmuje różne aspekty życia codziennego. Od wpływu na kulturę popularną po wpływ na gospodarkę światową, Marc Jongen pozostaje istotnym tematem we współczesnym społeczeństwie. Na przestrzeni historii Marc Jongen generował sprzeczne opinie i był przedmiotem licznych badań i dociekań mających na celu zrozumienie jego znaczenia i manipulacji. Dlatego w tym artykule szczegółowo i dokładnie zbadamy zjawisko Marc Jongen, analizując jego znaczenie i konsekwencje w różnych obszarach współczesnego życia.

Marc Jongen
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia

23 maja 1968
Merano

Zawód, zajęcie

polityk, filozof

Alma Mater

Uniwersytet Wiedeński

Partia

Alternatywa dla Niemiec

Marc Stephan Jongen (ur. 23 maja 1968 w Merano[1]) – niemiecki polityk i filozof, działacz Alternatywy dla Niemiec, deputowany do Bundestagu, poseł do Parlamentu Europejskiego X kadencji.

Życiorys

Syn Włoszki i Holendra, pochodzi z Tyrolu Południowego. Obywatelstwo niemieckie otrzymał w 2011[2]. W latach 1987–1988 studiował ekonomię na Uniwersytecie Ekonomicznym w Wiedniu. Później do 1995 kształcił się w zakresie filozofii na Uniwersytecie Wiedeńskim, uzyskując magisterium w tej dziedzinie[1]. W latach 1996–1999 był redaktorem działu kultury włoskiego niemieckojęzycznego dziennika „Die Neue Südtiroler Tageszeitung”. W 1999 podjął studia doktoranckie w Staatliche Hochschule für Gestaltung Karlsruhe. W 2003 został nauczycielem akademickim na tej uczelni, doktoryzował się w 2009[1].

W 2013 wstąpił do Alternatywy dla Niemiec[1]. Zaczął być określany mianem głównego ideologa tej partii[2]. Pełnił funkcję rzecznika AfD w Badenii-Wirtembergii[3]. W wyborach parlamentarnych w 2017 uzyskał mandat deputowanego do Bundestagu[4]. W 2021 z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję[5]. W 2024 został natomiast wybrany do Europarlamentu X kadencji[6].

Przypisy

  1. a b c d Dr. Marc Jongen. bundestag.de. . (niem.).
  2. a b Christian Wermke: Sloterdijk-Schüler auf Abwegen. handelsblatt.com, 14 lipca 2016. . (niem.).
  3. Julia Giertz: AfD-Spitzenkandidatin für den Bundestag wird nicht Landeschefin. stimme.de, 4 marca 2017. . (niem.).
  4. Bundestagswahl 2017: Gewählte auf Landeslisten und in Wahlkreisen. bundeswahlleiter.de. . (niem.).
  5. Bundestagswahl 2021: Gewählte in Landeslisten und Wahlkreisen. bundeswahlleiter.de. . (niem.).
  6. Europawahl 2024: Alle Gewählte in alphabetischer Reihenfolge. bundeswahlleiterin.de. . (niem.).