Marcin Turski

W świecie Marcin Turski istnieje bogactwo informacji i opinii, które mogą być przytłaczające dla osób pragnących lepiej zrozumieć ten temat. Z różnych perspektyw i podejść, Marcin Turski był przedmiotem debaty i dyskusji na przestrzeni dziejów, a jego znaczenie w dzisiejszym społeczeństwie nadal jest tematem bardzo interesującym. W tym artykule zbadamy wiele aspektów Marcin Turski, aby zaoferować pełną i wzbogacającą wizję tego bardzo istotnego tematu. Od jego powstania po dzisiejszy wpływ – wyruszymy w podróż odkrywczą, aby lepiej zrozumieć Marcin Turski i jego związek z otaczającym nas światem.

Marcin Turski
Państwo

 Polska

Data i miejsce urodzenia

5 listopada 1973
Warszawa

Data śmierci

22 czerwca 2020

Marcin Turski (ur. 5 listopada 1973 w Warszawie, zm. 22 czerwca 2020)[1] – polski kierowca rajdowy.

Przygodę ze sportami samochodowymi zaczął od tytułu mistrza w wyścigach samochodowych w roku 1995. Swój pierwszy sukces w rajdach osiągnął dwa lata później, zajmując pierwsze miejsce w Pucharze Cinquecento Sporting, dzięki czemu w 1998 zadebiutował w cyklu WRC na rajdzie Monte Carlo. W tym samym roku Toyotą Corollą uzyskał tytuł Mistrza Polski w klasie A-5. W sezonie 1999, wygrywając Rajd Warszawski, Rajd Elmot i Rajd Kormoran, wywalczył kolejne mistrzostwo, tym razem Peugeotem 106 Rally.

W 2001 powtórzył sukcesy na Rajdzie Warszawskim i Rajdzie Elmot oraz otrzymał specjalną nagrodę od kibiców za wygranie największej liczby odcinków w sezonie. W 2002 samochodem Subaru Impreza WRC zwyciężył w słynnym Kryterium Asów na ul. Karowej w Warszawie. W roku 2005 w barwach Subaru Poland Rally Team Turski ponownie uzyskał tytuł Mistrza Polski, tym razem w klasyfikacji zespołów sponsorskich. W 2007 wystartował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w barwach Statoil Rally Team samochodem Subaru Impreza N12. Jego pilotem była wówczas Maja Szpotańska. Rok później pojawił się w Rajdzie Barbórka Fiatem Grande Punto S2000. W roku 2009 stanął na podium terenowego rajdu RMF Morocco Challenge, w którym wziął udział na motocyklu KTM 990 Adventure.

Statystyki rajdowe Marcina Turskiego na e-WRC [2]

Zmarł 22 czerwca 2020 roku po długotrwałej walce z nowotworem jelita grubego[3].

Przypisy

  1. Zmarł Marcin Turski » rajdy i wyścigi samochodowe , rajdy i wyścigi samochodowe, 22 czerwca 2020 (pol.).
  2. Marcin Turski - rally profile eWRC-results.com , www.ewrc-results.com .
  3. Rajdowiec Marcin Turski nie żyje. Był mistrzem Polski , Autokult.pl (pol.).