Marianna Staniewska

W dzisiejszym świecie Marianna Staniewska stał się tematem najwyższej wagi i znaczenia. Niezależnie od tego, czy jest to sfera osobista, zawodowa, polityczna czy społeczna, Marianna Staniewska zyskał duże znaczenie i wywołał szeroką debatę wśród ekspertów i ogółu społeczeństwa. Znaczenie Marianna Staniewska polega na jego bezpośrednim wpływie na różne aspekty życia codziennego, a także na jego wpływie na rozwój i ewolucję różnych obszarów wiedzy i kultury. Dlatego tak istotna jest dogłębna analiza i zrozumienie znaczenia i wpływu, jaki Marianna Staniewska ma na naszą obecną rzeczywistość, a także przewidywanie możliwych przyszłych scenariuszy, które mogą wyniknąć w wyniku jego obecności w różnych obszarach.

Marianna Staniewska
Data i miejsce urodzenia

18 sierpnia 1947
Brachowice

Posłanka VIII kadencji Sejmu PRL
Okres

od 23 marca 1980
do 31 sierpnia 1985

Przynależność polityczna

Polska Zjednoczona Partia Robotnicza

Marianna Staniewska (ur. 18 sierpnia 1947 w Brachowicach) – polska tkaczka i polityk, posłanka na Sejm PRL VIII kadencji.

Życiorys

Uzyskała wykształcenie zasadnicze zawodowe. Była tkaczką i następnie cerowaczką w Zgierskich Zakładach Przemysłu Wełnianego. W 1967 wstąpiła do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Od 1972 zasiadała w egzekutywie jej OOP, od 1976 w plenum Komitetu Miejskiego i Komitetu Zakładowego, a od 1979 była II sekretarzem POP. W latach 1980–1985 pełniła mandat posłanki na Sejm PRL VIII kadencji w okręgu Łódź Bałuty. Zasiadała w Komisji Przemysłu Lekkiego, Komisji Spraw Wewnętrznych i Wymiaru Sprawiedliwości, Komisji Przemysłu oraz w Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektu ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

Bibliografia